13 czerwca 2013

45) Rozenn Follio-Vrel, Laetitia Etienne, Księżniczka Balbinka i błękitna żaba

Naprawdę ciężko mi dogodzić. Kiedy pada deszcz - marudzę, że pogoda zła i ohydna, natomiast kiedy świeci słońce- narzekam, że jest zbyt duszno. Także dzisiaj, w upalny dzień, postanowiłam sięgnąć po mało wymagającą lekturę. 

Jest to piękna bajka o księżniczce Balbince, wydana przez Wydawnictwo Siedmioróg. Autorami oryginalnej wersji bajki i ilustracją są: Rozenn Follio-Vrel i Laetitia Etienne. Polskiego tłumaczenia dokonała Tamara Michałowska. 

Krótka bajka, opowiada o niesfornej małej księżniczce Balbince, która spotyka niebieską żabę. Księżniczce, której od małego wpajano, że każda żaba jest zaczarowanym księciem, nie trzeba było dwa razy powtarzać żeby pocałowała kolorową żabkę. Niestety, tym razem niebieska żaba nie zmieniła się w przystojnego i odważnego księcia. Dziewczynka jest tym zdarzeniem zdumiona i próbuje odgadnąć zagadkę, która z żab jest zaczarowanym księciem i jak takiego spotkać. Niebieska żabka zwraca jednak uwagę Balbince, że to wszystko nie jest takie ważne. Liczy się przede wszystkim wspaniała zabawa. Dzięki temu między Balbinką, a zwierzątkiem rodzi się prawdziwa przyjaźń.

Zdecydowanym plusem tej książeczki są piękne i kolorowe ilustracje. Czcionka również jest dobrze dopasowana, ponieważ literki są duże i ułatwia to czytanie. 

W serii bajek o księżniczce Balbince, pojawiły się również inne tytuły:
* Księżniczka Balbinka i kotek Filutek,
* Księżniczka Balbinka i papuga Aisha,
* Księżniczka Balbinka i prosiaczek Chlapcio.


Komu mogę polecieć tę bajkę? Myślę, że każda mała księżniczka, która potrafi już czytać, mogłaby z wielką chęcią i przyjemnością sięgnąć po tę książkę. Tym bardziej, że cena nie jest wcale taka wysoka, bo kosztuje ok. 9 zł. Nie mam jeszcze pozostałych części z serii o Balbince, ale na pewno je zakupię!

***
Rozenn Follio-Vrel, Laetitia Etienne
Tłumaczenie: Tamara Michałowska
Księżniczka Balbinka i błękitna żaba
Wydawnictwo Siedmioróg
Wydanie pierwsze
Wrocław 2013
Liczba stron: 24
Moja ocena książki: 5+/6

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Odnajdź w sobie dziecko.

4 komentarze:

 1. Mojej młodszej kuzynce się spodoba. Już wiem co jej kupić na urodziny zważywszy na to że ostatnio w księgarni widziałam te książkę. Zparaszma na codzienną dawkę kultury http://qltura.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto kupić całą serię :) Ilustracje są przepiękne!

   Usuń
 2. Świetna lektura! :) Zakupiłam taką, oto książkę i codziennie czytam ją dla dzieci. :)

  OdpowiedzUsuń