20 sierpnia 2013

Ciekawa zapowiedź Wydawnictwa MG
Miłośnicy Korzeńca spotkają się w nowej powieści ze swoimi ulubionymi postaciami. Książki można czytać całkowicie samodzielnie, jednak  jestem pewna, że jeśli ktoś przeczyta jedną książkę Zbigniewa Białasa będzie miał ochotę na kolejną.A teraz w paru słowach o czym opowiada Puder i pył:Ponętna wdowa po zamordowanym Alojzym Korzeńcu i jednocześnie autorka sentymentalnych powieści w odcinkach usiłuje zaprowadzić nieśmiałego redaktora miejscowej gazety przed ołtarz. Tymczasem przebywający wciąż na wolności morderca jej męża ma na oku kolejną ofiarę – być może nawet dwie.


Miejscowa sufrażystka, której wydawało się, że wyjechała do Rosji z dobrotliwym nauczycielem literatury orientuje się poniewczasie, że ma do czynienia z wysoko postawionym bolszewikiem, zaś fińska bona pracująca dla sosnowieckiego Króla Wełny jest targana wątpliwościami, czy powinna związać się z niemieckim oficerem okaleczonym podczas pierwszej wojny światowej.Kiedy pewnego zimowego dnia na sosnowieckim peronie stawia stopę znana aktorka kinematograficzna, Pola Negri, wydarzenia nabierają nowej dynamiki, szczególnie dla komendanta policji, hrabiego Eugeniusza Dąmbskiego.Akcja rozgrywa się w Sosnowcu, w Petersburgu, w Warszawie i w górskim sanatorium, w burzliwych latach 1918–1919. Puder i pył to powieść historyczno-obyczajowa, powieść o miłości, powieść o Polsce, która jest kruchym domem i powieść o mieście położonym na gorącej granicy polsko-niemieckiej.


Dla cierpliwych jest to też, po trosze, powieść kryminalna.A tych mniej cierpliwych zapraszamy na targi książki w Katowicach, podczas których można będzie się przedpremierowo zapoznać z książką oraz spotkać ze Zbigniewem Białasem (20-22.09).

7 komentarzy:

 1. Takia mieszanka nie do konca mi sie podoba :/

  OdpowiedzUsuń
 2. Targi książki w Katowicach? Chyba się wybiorę! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. chyba nie dla mnie, choć czasy, w których rozgrywają się wydarzenia zainteresują pewnie niejednego czytelnika :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Może być świetnie! ;)
  Zapraszam do wzięcia udziału w ankiecie i przepraszam za spam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa jestem powieści, chętnie poczytam. Mam "Korzeńca"

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam już na obie części. Zapowiada się ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń