22 października 2013

101) Susan Elizabeth Phillips, Panna młoda ucieka


Pamiętacie ten medialny szum wokół ślubu Aleksandry Kwaśniewskiej i Kuby Badacha? Ten temat całkowicie opanował media. Wyobraźcie sobie teraz, jak takie wydarzenie może być odebrane w państwie gwiazdek i celebrytów, czyli w Stanach Zjednoczonych.

Córka byłej prezydent USA wychodzi za mąż za równie znanego w świecie mediów mężczyznę. Podsumowując, to istny zjazd samej śmietanki towarzyskiej. Taka atmosfera może wyzwolić uczucia napięcia i stresu, ale może też skutkować podjęciem jednej z najbardziej kompromitujących decyzji w życiu. Lucy Jorik mogła zostać żoną najbardziej doskonałego mężczyzny na świecie, o którym marzy każda duża dziewczynka. Wybrała kogoś innego, zupełnie nieodpowiedniego faceta na motorze. Postawiła wszystko na jedną kartę... na miłość. Lucy ucieka sprzed ołtarza, a pod kościołem wskakuje na motor nieznajomego mężczyzny i odjeżdża daleko przed siebie. Skąd tak oszałamiająca decyzja? Z pomocą przyjdzie Wam powieść Susan Elizabeth Phillips, Panna młoda ucieka. Nie łudźcie się proszę, że jest to powieść na miarę znanego filmu z Julią Roberts o tytule Uciekająca panna młoda, bo nic z tych rzeczy.

Jest to zabawna historia napisana lekkim piórem, ale poruszająca poważne sprawy międzyludzkie i społeczne. Lucy Jorik od lat jest pracownicą społeczną, która udziela się we wszystkie akcje charytatywne. Jest wzorową córką i siostrą. Nie dla niej były pijackie wyczyny czy skąpe i seksowne ciuszki. Zawsze była wzorem odpowiedzialności i klasy. Zatem kiedy podejmuje tak radykalną decyzję, jak ucieczka z własnego ślubu, cały świat wstrzymuje oddech i stara się szukać niedoszłej panny młodej. Natomiast ta oto dama, przebywa w otoczeniu prawdziwego samca, który jest brudny, beka, a w dodatku ma niecne zamiary wobec kobiety. Mimo wszystko te dwa odmienne charaktery połączą się w namiętnym pocałunku, co rozpocznie całkowitą metamorfozę Lucy.

Czy dzięki znajomości z obcym facetem Lucy w końcu odnajdzie siebie? Czy uda się jej zrealizować listę swoich marzeń, do których od zawsze skrupulatnie dążyła? Jak skończy się jej znajomość z motocyklistą? Na te pytania odpowie Wam książka Susan Elizabeth Phillips, która snuje ciekawą i pełną miłości, namiętności opowieść o dwóch odmiennych światach. Jednak nie liczcie tylko na historię o miłości, bo Philips doskonale wie, jak wprawić czytelnika w obłęd. Wprowadza bowiem świetnie napisane dialogi, w których nie brakuje ciętego języka i riposty.

W książce Panna młoda ucieka znajdziemy też tematy, które dotyczą rasizmu, zaburzeń odżywania, czy też niskiego poczucia własnej wartości. Jednak autorka ukazuje nam plan jak można to wszystko zmienić i spełnić swoje pragnienia. Nie trzeba na to czekać latami. Każdy moment jest dobry, żeby zawalczyć o samego siebie. Dlatego też, polecam serdecznie tę książkę, ponieważ jest lekarstwem na złe dni.

Recenzja dla portalu dlaLejdis.pl

***
Susan Elizabeth Phillips
Panna młoda ucieka
Wydawnictwo Amber
Liczba stron: 352
Moja ocena książki: 5/6 

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytam powieści obyczajowe
Panna młoda ucieka [Susan Elizabeth Phillips] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

6 komentarzy:

 1. Lubię takie powieści obyczajowe. To coś dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobry przerywnik między ambitniejszymi pozycjami. Jak spotkam gdzieś tę książkę to chętnie ją przeczytam. Zapowiada się naprawdę dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za obyczajówkami, ale ta nawet, nawet mnie ciekawi. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mogłaby mi się spodobać, fabuła mnie zaintrygowała:)

  OdpowiedzUsuń
 5. zdjęcie piękne...
  książka również zdaje się być ciekawa :) lubię takie, które mówią o ważnych sprawach, jak rasizm czy problemy z zaburzeniami odżywiania
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. o i ta książka mi się podoba :) w wolnej chwili po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń