04 listopada 2013

108) Jonathan Holt, Carnivia.BluźnierstwoRECENZJA PRZEDPREMIEROWA

"Carnivia: Bluźnierstwo" to debiut Jonathana Holta i równocześnie pierwsza część trylogii. Powieść wprowadza czytelnika w świat misternych intryg i tajemniczych zbrodni rozgrywających się we współczesnej Wenecji oraz na portalu społecznościowym, będącym wirtualną kopią miasta. Brzmi zachęcająco, prawda? Jest to opowieść o zabójstwie, korupcji i międzynarodowej intrydze sięgającej czasów wojny na Bałkanach.  Pierwsza część trylogii, w której włoska policjantka, kapitan Kat Tapo, musi rozwikłać mroczną intrygę łączącą CIA i kościół katolicki. A co ważne, jeszcze przed premierą prawa do publikacji książki sprzedano do 16 krajów!! Nie sądzicie, że książka może naprawdę namieszać?

W pięknej Wenecji dochodzi do zabójstwa księdza. Co prawda wszyscy tak myślą, a prawda jest taka, że była to kobieta ubrana w sutannę. Do zmarłej dołącza szereg innych ofiar. Sprawy ofiar nie są ze sobą w ogóle powiązane, co bardzo intryguje kapitan Kat Tapo. Dla Kapitan Karabinierów Kat Tapo jest to pierwsze śledztwo w sprawie morderstwa. Na ciele ofiar znalezione zostały różne znaki i pręgi, które są zagmatwane niczym włoskie uliczki. W tym samym czasie sprawą zaczyna się interesować też Holly Boland, która pracuje dla armii USA. Poszukiwania naprowadzają kobiety na trop siatki szpiegowskiej zorganizowanej przez NATO i CIA, która najwyraźniej wymknęła się spod kontroli. Co ważne, sprawą zaczyna się interesować sam twórca Carnivi. Postać o dosyć butnym życiorysie. Ta trójka połączy swoje siły i stanie do walki o prawdę, przeciwko przełożonym oraz spiskowcom. Jak myślicie, czy uda im się rozwikłać te trudne śledztwo?

Historia dostarczy Wam wiele rozrywki. Fabuła Was pochłonie, ale również przerazi. Intrygi, które ilustruje nam autor powieści całkowicie zaskakują, aż w pewnym momencie musiałam się poważnie zastanowić, co jest tutaj prawdą, a co fikcją. A co więcej, ten wykreowany świat w ogóle nie jest do przewidzenia! Dlaczego warto przeczytać tę powieść? Na pewno skusi Was wiele wątków, tajemnic, nieścisłości, zagadek. Bohaterowie są tu dwulicowi, za każdym rogiem roi się od nieprzyjemnych niespodzianek, a intrygi są niebanalne. Ogromnym plusem jest fakt, że jest to debiut Jonathana Holta, który poprowadził akcję znakomicie. Jak na pierwszy raz, to należą się autorowi niskie ukłony. Powieść jest niesamowicie inteligenta, wątki rozwinięte i nieprzewidywalne. Myślę, że to prawdziwy rarytas dla fanów thrillerów, powieści kryminalnych i powieści sensacyjnych. Ja raczej takiej literatury nie czytam, ale ta mnie całkowicie pochłonęła. 

Powieść wciągnie od pierwszej strony. Gwarantuję!
Uwaga! Premiera powieści "Carnivia.Bluźnierstwo" Jonathana Holta już 6 listopada 2013r. !!!!!!


***
Jonathan Holt
Carnivia. Bluźnierstwo
Wydawnictwo Akurat
Liczba stron: 400
Moja ocena książki: 5+/6

Za możliwość przeczytania tej książki serdecznie dziękuję Pani Joannie z Business&Culture i Wydawnictwu Akurat.

Carnivia. Bluźnierstwo  - CYFROTEKA.PL

5 komentarzy:

  1. Zapowiada się interesująco. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Powieści o katolickich intrygach mogą zacząć budzić wiele kontrowersji, ale tym chętniej się z nimi zapoznam:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie zapoznam się z tą książką.

    OdpowiedzUsuń