05 listopada 2013

109) Beth Wiseman, Potrzebuję CięW swoim cierpieniu nie zapominaj o Bogu.
Módl się o Jego pomoc oraz uzdrowienie,
aby wyrwać się ze szponów uzależnienia.
"Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni
i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię."

"Potrzebuję Cię" to idealna powieść o nadziei i drugiej szansie. Ta powieść pozostawi w Twej duszy ślad i na długo pozostanie w Twoim umyśle.

Rodzina Darlene wiedzie spokojne i ustabilizowane życie. Jest idealnym małżeństwie i ma cudowne i mądre dzieci. Rodzina stawiana jest za wzór innym. Kiedy zmieniają miejsce zamieszkania, coś zaczyna nie iść po myśli kobiety. Nagle łącząca rodzinę nić miłości zaczyna być przerywana, a każdy chce iść w inną stronę. Grace, córka Darlene ma problemy emocjonalne, nie radzi sobie ze swoimi emocjami, syn Chad wpada w złe towarzystwo, a relacje z mężem już nie są tak sielankowe, ponieważ żona podejrzewa męża o romans. Wszystko się wali Darlene na łeb i szyję. Traci wiarę w lepsze jutro, w szczęście swojej rodziny i przestaje wierzyć w Boga. Jednak nieznośna i ekscentryczna sąsiadka, zagubiony mężczyzna i pomocna psychoterapeutka pomagają Darlene na nowo uwierzyć w lepsze życie.

Autorka stworzyła niesamowite postaci, które były ucieleśnieniem dobroci i miłości, które przekładają szczęście swoich bliźnich nad swoje. Tacy bohaterowie zdarzają się w książkach naprawdę rzadko. Uważam, że jest to atutem tej powieści. Autorka ponadto bardzo gra na emocjach czytelnikach, o czym świadczą wzruszenie i łzy przy czytaniu tej książki. Dlatego radzę zaopatrzyć się wcześniej w chusteczki higieniczne. Emocje sięgają tu zenitu.

Niech nie zwiedzie Was ta delikatna i subtelna okładka książki, która trochę sugeruje nam, że będzie to kolejna pozycja z literatury kobiecej, banalna i przewidywalna. To naprawdę mylne stwierdzenie. Powieść porusza takie kwestie jak wiara w Boga, religijność i duchowość. Bohaterowie „Potrzebuję Cię” są bardzo religijni i wiem, że to może odstraszyć niektórych czytelników, ponieważ dziś jest to temat bardzo kontrowersyjny, ale bądźmy poważni. Każdy z nas szuka odpowiedzi na nurtujące nas pytania o Boga, a dzięki tej książce możecie znaleźć właśnie odpowiedź. Przede wszystkim w postawach głównych bohaterów.

Do książki zamieszczone są również „Pytania dla klubu czytelniczego”, ale należy wstrzymać się z czytaniem ich, dopóki nie poznamy całej powieści, ponieważ zawierają one informacje na temat fabuły. Te pytania mogą przestawić Wasze myślenie na inny tor.

Nie żałuję, że sięgnęłam po tę powieść, bo sama parę rzeczy zrozumiałam, a moja wiara w Boga tylko jeszcze mocniej się umocniła. Powieść da każdemu nadzieję, że istnieje ład i porządek, że nadejdą lepsze dni, ale czasami trzeba się odrobinę postarać. Serdecznie wszystkim polecam. Jest to idealna powieść na jesienne dni przy ciepłej herbacie .

***
Beth Wiseman
Potrzebuję Cię
Wydawnictwo WAM
Seria: Labirynty. Kolekcja prozy
 Tłumaczenie: Malwina Zaręba-Skulimowska
Liczba stron: 348
Moja ocena książki: 6/6

Za możliwość przeczytania książki dziękuję:

http://sztukater.pl/

4 komentarze:

  1. Mam ochotę na taką podbudowującą powieść.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tematycznie książka nie dla mnie, ale doceniam jej walory i polecę ją mojej mamie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Kiedyś chciałabym ją przeczytać:)

    OdpowiedzUsuń