10 listopada 2013

Niedziela na kanapie: Dzień kobiet (2012)Na film "Dzień kobiet" skusiłam się przede wszystkim na fakt, że jego reżyserem jest Marysia Sadowska. Na pewno każdy słyszał o tej piosenkarce, a jeśli nie o niej samej, to na pewno jej piosenki, hity. Ostatnio znowu jest o niej głośno chyba ze względu na udział w konkursie muzycznym "The Voice of Poland", w którym pełni rolę trenera/jurora. 

A teraz opis filmu:
Życie Haliny, pracownicy sieci handlowej "Motylek", samotnie wychowującej córkę, zmienia się wraz z awansem na kierowniczkę sklepu. Wyższe stanowisko oznacza przywileje i większe wynagrodzenie, ale kobieta szybko przekona się, że cena, jaką przyjdzie jej zapłacić, jest bardzo wysoka. Kiedy korporacja przekroczy wszystkie granice, Halina rzuci jej wyzwanie, narażając się na brutalne konsekwencje. Właściciele sieci handlowej nie cofną się przed niczym, aby ukryć swoje brzydkie sekrety. 

Chociaż temat filmu może okazać się dosyć banalny, a nawet być może śmieszny to tak naprawdę jest to film ukazujący nasze polskie realia i życie i pracy w markecie. Ciekawie i realistycznie ukazane kontrowersyjne warunki pracy, oszustwa, wykorzystywanie i machlojki, które nie mają miejsca w odległych Chinach, ale pod naszym blokiem, koło domu, na ulicy obok. Ciekawa, wciągająca fabuła - od awansu, po trudne zobowiązania, dramatyczne wybory, załamanie i chęć zemsty. 

Kilka zdjęć:


***
Gatunek: Dramat
Produkcja: Polska
Dystrybucja: Kino Świat
Czas trwania: 90 min
Reżyseria: Maria Sadowska
Scenariusz: Katarzyna Terechowicz
Muzyka: Maria Sadowska
Zdjęcia: Radosław Ładczuk
Obsada: Leonard Pietraszak (Adwokat), Eryk Lubos (Szef Haliny), Katarzyna Kwiatkowska (Halina), Grażyna Barczewska (Matka Haliny), Dorota Kolak, Anita Jancia (Jadzia, przyjaciółka Haliny), Anita Poddębniak (Kierowniczka sąsiedniego Motylka), Julia Czuraj (Córka kasjerki) 

4 komentarze:

  1. Słyszałam już o nim, kiedyś go obejrzę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie przepadam za polskimi produkcjami, dlatego nie mam ochoty na ten film,.

    OdpowiedzUsuń
  3. Chętnie go obejrzę, nie wiedziałam, że Sadowska reżyseruje :)

    OdpowiedzUsuń