10 grudnia 2013

124) Sheila Walsh, Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są


"Lubię wcześnie rano zaparzyć sobie kubek mocnej kawy, wyjść z nim na patio i obserwować wschód słońca" (s. 20), czyli kilka słów o autorce...

Sheila Walsh swoją karierę rozpoczęła jako wokalistka pieśni chrześcijańskich, kiedy to ukończyła teologię w London School of Theology. Śpiewała w grupie o nazwie "The Oasis" aż do 1981 roku. Niestety to, co przeżyła pracując jako wokalistka, ewangelistka oraz prezenterka własnego talk-show przyczyniły się do załamania nerwowego i depresji. Sheila Walsh musiała przerwać swoje dzieło i oddać się modlitwie. W 1992 roku postanowiła zająć się studiami doktoranckimi z teologii. Wtedy to, napisała książkę, w której opisuje swoje zmagania z załamaniem nerwowym, ale pisze również o swojej silne wierze w Boga. Lata 90. to przede wszystkim czas, kiedy to autorka poświęciła się pracy na rzecz kobiet i ich miejsca w Kościele. Napisała na ten temat wiele książek. Najbardziej interesował ją temat relacji współczesnej kobiety z Bogiem. 

Sheila Walsh jest autorką 17 książek, w tym: "Kiedy kobieta ufa Bogu, dzieją się cuda", "Uwolnij się i wyjdź światu naprzeciw", czy też "Pieśń złamanych serc". Autorka zajęła się również pisaniem książek dla dzieci. Nadal ma kontakt z muzyką i ze śpiewaniem, ponieważ pisze teksty piosenek dla zespołów chrześcijańskich. 

W 2005 roku autorka nawiązała współpracę z wydawcą Tommym Nelsonem, z którym wypromowała linię książek i płyt DVD dla dzieci o nazwie "Gigi, Mała Księżniczka Boga".

Aktualnie, autorka mieszka w Teksasie razem z mężem Barrym i synkiem Christianem. 

"Gdybym w całym swoim  życiu mogła napisać tylko jedną książkę, to poprosiłabym Boga, aby była to ta książka, którą trzymacie właśnie w dłoniach". (s. 7)

Książka pt. "Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są" to zbiór poruszających historii, zaczerpniętych z własnych doświadczeń, ale również z życia swoich bliskich, jak i napotkanych ludzi, które to autorka postanowiła przelać na papier. W trzynastu rozdziałach autorka ukazuje swoim czytelnikom, jak osobiste złamanie może zmienić człowieka, a przede wszystkim, w jaki sposób może otworzyć drzwi, przez które można wejść do bliskości z Jezusem Chrystusem.

"Powiedziałam to wcześniej i powiem raz jeszcze. Złamanie to dar. Tylko te owce, które wiedzą, że są złamane - a mimo to kochane - mogą nauczyć się ufać. Ufać nie sobie, ale mądrości, sile, miłosierdziu i łasce Dobrego Pasterza" (s. 49)

Każdy z tych rozdziałów jest pięknie zatytułowany, ale również każdy z nich rozpoczyna się cytatem z Pisma Świętego. Takich cytatów w książce jest bardzo dużo. Czasami miałam wrażenie, że czytam Biblię z komentarzem. Bardzo pozytywnie to na mnie wpłynęło, ponieważ wiele kwestii, których nie rozumiałam, autorka w precyzyjny i wnikliwy sposób potrafiła mi wytłumaczyć.

"Nie musicie się już ukrywać. Jesteście kochani tacy, jacy jesteście. Nie potrzeba wam masek; Bóg widzi waszą prawdziwą twarz". (s. 115)

Historie, które autorka przedstawia w swojej książce są autentyczne. Niektóre z nich poruszyły mnie, inne wzruszyły, a kolejne zaskoczyły. Sposób w jaki pisze Walsh jest prawdziwy! Nie wiem w jak inny sposób to określić, ponieważ w jej słowach czuć silną wiarę w Boga i wiarę w to, co pisze. W jej słowach czuć głębię, dzięki której ma się chęć spowolnić, zatrzymać i zastanowić się nad sobą i nad swoim postępowaniem.

"Stań na skale. Stań, kiedy twoje kolana się uginają, a twoje łzy są jak deszcz. Stań, kiedy wszystko wokół ciebie się wali. Możesz to zrobić- wiem, że możesz, bo stoi przy tobie sam Jezus. Wciąż. Na zawsze." (s. 132)

Nawoływania autorki są bardzo motywujące do działania i skłaniające do refleksji. A przede wszystkim są podbudowujące. Sama autorka stanowi dla nas przykład, że z największego dołka, da się wyjść, trzeba tylko zaufać Bogu i swoje życie właśnie Jemu powierzyć. Bardzo ciekawym elementem tej książki jest "Studium Biblijne". Są to przeróżne zadania, które przygotowała dla nas autorka. W książce przeznaczone jest również miejsce na swoje zapiski i odpowiedzi, także śmiało możemy po książce pisać. Zadania nauczają, skłaniają do refleksji, pobudzają umysł i zastanawiają. Warto zagłębić się w te zadania i codziennie wykonywać kilka z nich.

"Jeśli odważycie się założyć ubranie uszyte dla was przez Boga, natychmiast ujrzycie prawdę; to najlepsze odzienie". (s. 115)

***
Sheila Walsh
Bóg kocha złamanych na duchu...
Wydawnictwo Święty Wojciech
Poznań 2013
Przekład: Krzysztof Pachocki
Liczba stron: 340
Moja ocena książki: 6/6

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pani Jolanty z Wydawnictwa Święty Wojciech

http://www.swietywojciech.pl/pl/shop/bog_kocha_zlamanych_na_duchu_i_tych_ktorzy_udaja_ze_takimi_nie_sa.html
Bóg kocha złamanych na duchu i tych, którzy udają, że takimi nie są [Sheila Walsh] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

6 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba tytuł tej książki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie refeleksyjne opowieści. Jeśli będę miała możliwość to przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli na nią trafię z chęcią się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się (i to bardzo) już sam tytuł tej książki. Chętnie się z nią zapoznam...

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię zagłębiać się w treść takich książek. Lubię z nich czerpać wszystkie mądrości, które zawierają i stosować je we własnym życiu. Piękne cytaty Kasiu przytoczyłaś...:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo bym chciała przeczytać, już sam tytuł jest niesamowity !:)

  OdpowiedzUsuń