22 stycznia 2014

138) Bob Arnot, Dieta aztecka. Odchudzająca moc cudownych nasion chia
Dieta aztecka to plan żywienia starożytnych Aztektów, dzięki któremu przez wiele lat cieszyli się oni smukłą sylwetką oraz wspaniałym samopoczuciem i zdrowiem.

Każdy z nas marzy o tym, aby schudnąć szybko, skutecznie, a przede wszystkim zdrowo. W tym celu należy połączyć produkty azteckie, które zwykle jemy na co dzień, czyli np. kukurydzę, fasolę, pomidory, indyka, ryby ze zbożowym złotem Azteków: cudownymi nasionami CHIA, które zawierają więcej składników odżywczych niż każdy inny rodzaj zdrowej żywności. Nasiona CHIA posiadają 8 razy więcej omega-3 niż hodowlany łosoś atlantycki, 6 razy więcej wapnia niż mleko, 3 razy więcej żelaza niż szpinak, 2 razy więcej błonnika niż otręby, 15 razy więcej magnezu niż brokuły, 4 razy więcej selenu niż len! Plan jest bardzo prosty. Wystarczy przestrzegać zasad trzech rewolucyjnych faz, które polegają na ułożeniu planu diety azteckiej.

Jednym z największych atutów książki jest nieustająca motywacja do zmiany swoich nawyków żywieniowych. Autor od pierwszych stron książki w samych superlatywach ukazuje nam nasze życie po zastosowaniu się do reguł panujących przy zażywaniu posiłków diety azteckiej.

W pierwszym etapie odchudzania, dieta aztecka dostarcza 1200 kilokalorii. To minimalna ilość kalorii jaką należy dostarczyć organizmowi do jego podstawowego funkcjonowania. Na tym etapie można bardzo dużo schudnąć. Czyż to nie jest motywujące? Oczywiście musimy sobie odpuścić wysiłek fizyczny, bo przy takim odżywaniu ciężko jest się tutaj dodatkowo poruszać. Na szczęście
faza pierwsza trwa tylko dwa tygodnie.

Kolejne etapy diety są konieczne do realizacji, aby nie tylko schudnąć do wymarzonej wagi, ale przede wszystkim utrzymać ją bez efektu jo-jo. Jeśli pozostaniemy przy diecie azteckiej możemy liczyć na wiele profitów. Jakich? Musicie przeczytać o tym sami.

Książka powinna zainteresować osoby, które borykają się z nadwagą i oczekują od diety szybkich efektów.

Jedynym problemem z którym się spotkałam podczas czytania był fakt, że dużo produktów, a w szczególności osławione nasiona chia, są bardzo trudne do zdobycia. Znalazłam je jedynie w sklepach internetowych, do których niekoniecznie mam przekonanie. W dodatku cena jest zawrotna!

Do książki został również dołączony „Kwestionariusz symptomów”, który pozwala nam na określenie stanu naszego zdrowia oraz wszelkich występujących dolegliwości, a przy tym porównać efekty jakie potem przyniesie nam stosowanie tejże diety azteckiej. Ponadto znajdziemy tu prawidłowe wartości badań krwi, które warto porównać ze swoimi wynikami, a także kilka informacji o suplementach diety.

Poradnik „Dieta Aztecka. Odchudzająca moc cudownych nasion chia” jest ciekawą i przyjemną lekturą, którą warto przeczytać również ze względu na ciekawe przepisy na smoothie. Sama mam ochotę przygotować kilka z nich. Kto wie, być może nawet sama zdecyduję się na przejście na dietę. W końcu sam autor wypróbował ją na sobie i osiągnął pięć imponujących celów: jest szczupły i syty, wyeliminował bomby węglowodanowe, pozbył się stanów zapalnych i ustrzegł się przed wieloma chorobami, zapewnił sobie składniki odżywcze najwyższej jakości oraz jego mózg poczuł się doskonale! Zatem... do boju!


***
Bob Arnot
Dieta aztecka
Odchudzająca moc cudownych nasion chia
Wydawnictwo Illuminatio
Wydana w 2013 r.
Liczba stron: 320Dieta aztecka. Odchudzająca moc cudownych nasion chia [Dr Bob Arnot] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

5 komentarzy:

 1. Nie przepadam za książkami ,,poradnikowymi". Zwykle rezygnuję z ich lektury po dwudziestu pierwszych stronach:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię czytać o takich zapomnianych naturalnych poradach. Czemu nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam już gdzieś o tej książce. Jak na nią trafię to przejrzę z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie słyszałam, nie czytałam :) zainteresowałaś mnie!

  Zapraszam do siebie na rozdanie z okazji roku istnienia bloga. Do wygrania nagroda o wartości ponad 150 złotych! :)

  OdpowiedzUsuń