02 marca 2014

Idziemy do kina! #1Od dzisiaj zaczynam nowy cykl na blogu. Zauważyłam, że bardzo podobają się Wam posty związane z premierami wydawniczymi, więc postanowiłam, że będę Was informować również o kinowych premierach. Mam nadzieję, że pomysł Wam się spodoba. Zatem... Idziemy do kina ! 

03 III - 09 III: Mają miejsce takie oto premiery kinowe:

###

300: POCZĄTEK IMPERIUM

Oparty na najnowszej powieści graficznej Franka Millera "Xerxes", opowiedziany w zachwycającym wizualnym stylu przeboju "300", kolejny rozdział sagi przenosi akcję na nowe, morskie pole walki. Grecki przywódca Temistokles (Sullivan Stapleton) usiłuje zjednoczyć Grecję przez wprowadzenie broni, która zmieni bieg wojny. W filmie "300: Rise of an Empire", Temistokles zostaje wystawiony do walki z olbrzymią inwazją wojsk perskich, na których czele stoi człowiek-bóstwo, Kserkses (Rodrigo Santoro) oraz Artemida (Eva Green), mściwa przywódczyni perskiej marynarki.
BLUE HIGHWAY

Dillon rozpoczyna właśnie nowe życie w Kalifornii. Kerry towarzyszy mu w drodze z Alabamy do nowego domu. Lubią swoje towarzystwo i zanim będę zmuszeni rozstać się na dłużej odbywają nieśpieszną podróż szlakiem ulubionych filmów. Wolni, szczęśliwi, spontaniczni zatrzymują się po drodze pod byle pretekstem. Odkrywają Stany i siebie nawzajem. Romans przeplata się z czarnym humorem i absurdalnymi sytuacjami. Ich Ameryka to nieskończony plan filmowy, pełen kadrów znanych z kinowego kanonu, który dzięki entuzjazmowi i niezobowiązującej atmosferze aranżowanej przez głównych bohaterów zauroczy nas od nowa.
DUŻE ZŁE WILKI

Tę bajkę napisała izraelska policja. Pewnym spokojnym miasteczkiem wstrząsa seria okrutnych morderstw. Podejrzenie pada na nieśmiałego nauczyciela, jednak ciężko znaleźć przeciw niemu wystarczające dowody. Jeden z policjantów decyduje się samemu wymierzyć sprawiedliwość. Jego plan nie jest skomplikowany... oko za oko, głowa za głowę, śmierć za śmierć. Nieoczekiwanie powstrzymuje go ojciec jednej z ofiar. Ogarnięty żądzą zemsty, ma własny plan. Nagle jednak przestaje być jasne, kto w tej sprawie jest mordercą, kto ofiarą, a kto mścicielem.
KAMIENIE NA SZANIEC

Ekranizacja jednej z najsłynniejszych polskich książek XX wieku. „Być zwyciężonym i nie ulec -- to zwycięstwo." Oto dewiza jaką w życiu kierują się trzej młodzi przyjaciele Alek, Zośka i Rudy. Harcerze, maturzyści warszawskiego liceum snujący ambitne plany na przyszłość przerwane przez wrzesień 1939 roku. Wkraczają w dorosłość w niezwykle dramatycznych czasach, które stawiają ich przed wyborem -- przetrwać za wszelką cenę, czy przyłączyć się do walczących o wolną Ojczyznę, ryzykując wszystko. Chłopcy, wychowani w patriotycznych domach, kształtowani przez harcerskie ideały, postanawiają walczyć. Stają się żołnierzami i choć codziennie ocierają się o śmierć, to jednak nawet w tych okrutnych czasach potrafią żyć pełnią życia. Walczą ofiarnie i z honorem. Odchodzą „jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec", zostawiając po sobie wielką lekcję przyjaźni, honoru i miłości do Ojczyzny.


PAN PEABODY I SHERMAN

Pan Peabody to najmądrzejszy pies na świecie, naukowiec-geniusz, który wynalazł wehikuł czasu, laureat nagrody Nobla i doradca głów państw. Gdy jego podopieczny, chłopiec o imieniu Sherman wyrusza w podróż wehikułem czasu, najsłynniejsze wydarzenia z historii wymykają się spod kontroli, a efektem jest wielka katastrofa i równie wielka dawka humoru. Niezwykły pies i jego pan muszą załatać dziurę w czasie, zanim nasz świat zmieni się raz na zawsze.
TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ

Tilda Swinton, Tom Hiddleston i Mia Wasikowska w klimatycznej love-story outsidera światowego kina Jima Jarmuscha, twórcy „Broken Flowers", „Truposza" i „Ghost Doga", który tym razem zdaje się mówić, że tylko ci, którzy potrafią kochać, przetrwają. Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją" to wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane tym, jak rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka -- i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność romantyzmu.###

Jaki film macie ochotę obejrzeć? Ja chętnie wybiorę się na "Kamienie na szaniec". A Wy?

10 komentarzy:

 1. Duże Złe Wilki koniecznie, pozostałe być może, żadnego z tytułów nie wykluczam :) Ciekawy pomysł na cykl, zwłaszcza jeśli będziesz dobierać te mniej oczywiste, nie każdemu znane, ale warte uwagi premiery :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też na ,,Kamienie na szaniec".

  OdpowiedzUsuń
 3. Duże Złe Wilki - nie odpuszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam Cię za ten cykl!!! Ja z przyjemnością obejrzę TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ.

  OdpowiedzUsuń
 5. Też mam w planach "Kamienie na szaniec".:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najpierw muszę co prawda przeczytać książkę, żeby przypomnieć sobie fabułę :) Ale filmu nie mogę się doczekać strasznie!

   Usuń
  2. Planuję obejrzeć "Kamienie na szaniec".

   Usuń
 6. Tak dawno nie byłam w Kinie :-( Gdybym miała wybierać to poszłabym na Duże Złe Wilki!

  OdpowiedzUsuń
 7. 'Kamienie na szaniec' pewnie pojde, jestem ciekawa :)
  http://krwawiecichozyjac14.blogspot.com/
  Wpadniesz? Zaczynam od początku :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdecydowanie "Kamienie na szaniec" ;)

  OdpowiedzUsuń