09 marca 2014

Idziemy do kina! #2


Na jaki film wybierzecie się do kina w tym tygodniu?

OBIETNICA

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype'a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z życia na całego. Imprezują, eksperymentują z alkoholem i marihuaną. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd. Jeśli spełni obietnicę, którą wymogła na nim dziewczyna, nic już nie będzie takie jak przedtem...


 
POZYCJA DZIECKA

Cornelia właśnie skończyła 60 lat, jest zadbana, majętna i szanowana. Osiągnęła sukces zawodowy, ma oddanego, siedzącego pod pantoflem męża oraz wpływowych znajomych wśród bukareszteńskich elit. Jednak życie wcale Cornelii nie cieszy... Ukochany jedynak, jej oczko w głowie, 34-letni Barbu ze wszystkich sił stara się uniezależnić od matki. Wyprowadził się z domu, ma własny samochód, a także dziewczynę, która zupełnie nie spełnia standardów Cornelii. A najsmutniejsze jest to, że Barbu unika rodzicielki jak ognia. Nie raczył nawet przyjść na jej urodziny! Kiedy Cornelia dowiaduje się, że syn uczestniczył w tragicznym wypadku, zaczyna walczyć o niego jak lwica o swoje młode. Używa wszystkich wpływów, ustosunkowanych przyjaciół i pieniędzy, aby uchronić Barbu przed więzieniem. Marzy, by syn wrócił do domu i znowu stał się jej "małym chłopcem"...

WITAJ W KLUBIE

Pełna humoru, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia człowieka, który nie zamierza żegnać się z życiem. Ron żyje z dnia na dzień. Pali jak smok, lubi bourbon, kobiety i rodeo. Nic ponad szybkie i proste przyjemności. Wiadomość o tym, że jest nosicielem wirusa HIV to dla niego szokujący wyrok, z którym nie chce się pogodzić. Jedzie do Meksyku, z którego zamierza szmuglować zakazane w USA leki. Po powrocie niespodziewanie zdobywa sojusznika w osobie queerowego transseksualisty Rayona. Ten pozornie niedobrany duet wspólnie zaczyna prowadzić klub, w którym inni szukają ratunku.

 OCALONY

Czerwiec 2005. Zrzuceni na afgańsko-pakistańskim pograniczu w ramach operacji "Red Wings" czterej amerykańscy komandosi z elitarnej jednostki Navy SEALs trafiają w pułapkę i muszą odeprzeć atak kilkadziesiąt razy liczniejszej grupy talibów. Żołnierze staczają pełną poświęcenia, niebezpieczną walkę z wrogiem, czasem i wycieńczeniem. Gdy koledzy Marcusa Luttrella giną podczas akcji, ten, choć wyczerpany i ranny, zrobi wszystko, by ujść napastnikom.
Z czterech powyższych filmów, najbardziej interesuje mnie "Obietnica" i "Ocalony". A Was?

11 komentarzy:

 1. "Witaj w klubie" polecam z całego serca! Jestem też ciekawa "Obietnicy", choć na dzisiejsze popołudnie wybieram "300: Początek imperium" ;))

  OdpowiedzUsuń
 2. "Witaj w Klubie" chcę obejrzeć, gra tam Matthew McConaughey, a każdy dziś wie, że to świetny aktor :D Reszta filmów też mniej lub bardziej interesująca, na DVD pewnie zaliczę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja bym obejrzała "Ocalonego". Bardzo chętnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie miałam w planach żadnego z tych tytułów, ale najszybciej sięgnęłabym po "Ocalonego" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Obietnica wygląda kusząco ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja idę chyba we wtorek na ,,Kamienie na szaniec".

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo chcę zobaczyć ,,Obietnicę" :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Mi również najbardziej spodobał się "Ocalony" i "Obietnica" :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkie zapowiadają się interesująco! Jestem bardzo ciekawa Witaj w klubie i Oscarowej roli Matthew :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Obietnica i Witaj w Klubie dla mnie obowiązkowo! Chociaż nie podoba mi się polskie tłumaczenie 'Witaj w Klubie' wolę orginalny tytuł.
  Boje sie tez 'Obietnicy', bo to polski film, a ja za takimi nie przepadam, ale interesuje mnie.
  http://krwawiecichozyjac14.blogspot.com/
  Wpadniesz? Nowy wpis, tym razem recenzja książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Trzy pierwsze filmy są zdecydowanie dla mnie. :)

  OdpowiedzUsuń