13 marca 2014

Wiosenne nowości Wydawnictwa Feeria


Wraz z początkiem wiosny Wydawnictwo Feeria zachęca do intensywnej lektury i proponuje trzy nowości, które za chwilę mają swoją premierę. 

Są to:

Dziennik futerkowego rewolucjonisty Edwarda Chomika:

tytuł: Dziennik Edwarda Chomika 1990-1990 autor: Miriam Elia, Ezra Elia
liczba stron: 86  
data premiery: 19 marca

Edward Chomik to niezwykła postać. Choć zajmuje się głównie bieganiem w kółku i zjadaniem ziarenek, w jego małym ciele tkwi wielki duch rewolucjonisty. W swojej małej klatce przeżywa istne katusze zniewolenia i marzy o wolności. Poznaje, co to samotność, niezrozumienie i… prawdziwa miłość. Całości dopełniają wyjątkowe, czarno-białe, komiksowe ilustracje. Doskonały prezent nie tylko dla właścicieli chomików, ale dla wszystkich wolnych duchem, dla których Edward może okazać się bardzo bliską postacią.

 ###

Opowieść o trzech gwiazdach najgorętszej serii filmowej Hollywood: Jennifer Lawrence, Liamie Hemsworthcie i Joshu Hutchersonie: 

Tytuł: Jennifer, Liam i Josh Nieautoryzowana biografia gwiazd serii Igrzyska śmierci 
autor: Danny White 
liczba stron: 220 
data premiery: 2 kwietnia

Jennifer, Liam i Josh. Nieautoryzowana biografia gwiazd „Igrzysk śmierci” to opowieść o trzech gwiazdach najgorętszej serii filmowej Hollywood. Intrygująca biografia tej niezwykłej trójki opisuje ich relacje na ekranie i poza nim, ich fascynacje, dziecięce marzenia, historię karier, role filmowe i telewizyjne, związki i nadzieje na przyszłość. Przede wszystkim zaś stara się odpowiedzieć na pytanie, jak to jest dostać szansę zagrania jednej z trzech najbardziej pożądanych ról filmowych świata.
Film „Igrzyska śmierci”, nakręcony na podstawie bestsellerowej powieści pod tym samym tytułem, stał się absolutnym światowym hitem. Drugi obraz serii „W pierścieniu ognia” był bezsprzecznie najlepszą premierą 2013 r. Trzeci film, „Kosogłos”, który będzie nakręcony w dwóch częściach, jeszcze nie powstał, a już jest najbardziej wyczekiwanym filmem 2014 r.
Jennifer Lawrence pochodzi z farmy w stanie Kentucky. W 2013 r. została uhonorowana Oskarem za rolę w filmie „Poradnik pozytywnego myślenia”. Magazyn „Rolling Stone” okrzyknął ją najbardziej utalentowaną młodą aktorką Ameryki. Poza ekranem spotykała się ze znanym brytyjskim aktorem Nicholasem Houltem, podpisała kontrakt z ekskluzywnym domem mody Dior i jest wzorem dla całego pokolenia dziewcząt,.
Liam Hemsworth, obiekt dziewczęcych westchnień z Australii, zdobył popularność, grając w serialu „Sąsiedzi” i w wielu filmach. Hitem był obraz „Ostatnia piosenka z udziałem jego i supergwiazdy Miley Cyrus. Gazety obszernie pisały o ich zakończonym już związku.
Josh Hutcherson pojawił się w wielu rolach telewizyjnych i filmowych, np. w „Ekspresie polarnyn”. Film „Wszystko w porządku” z jego udziałem był nominowany do Oskara, Złotych Globów i wielu innych nagród. Jest idolem dziewcząt z całego świata.

###

Trzymający w napięciu thriller holenderskiego autora, który sprzedał się już w milionie egzemplarzy:

tytuł: Bezpiecznie jak w domu  
autor: Simone van der Vlugt
liczba stron: 236
data premiery: 19 marca

Lisa i jej kilkuletnia córeczka Anouk mieszkają na uboczu. Któregoś dnia w ich domu pojawia się nieproszony gość, a wtedy życie zamienia się w koszmar. Kim jest obcy mężczyzna? Czego od nich chce? Każda kolejna godzina odsłania coraz bardziej przerażającą prawdę, a dom, wydawałoby się, bezpieczne schronienie, staje się więzieniem…
Lisa za wszelką cenę pragnie chronić swoją córkę. Światełko nadziei daje jej świadomość, że ktoś widział, co się stało w jej domu. Dlaczego jednak świadek nie poinformował policji?
Zdaje się, że nie ma ucieczki z tej matni…
Milion sprzedanych egzemplarzy w Holandii.

###
Zaczytaj się z Wydawnictwem Feeria !!

9 komentarzy:

 1. Najbardziej zainteresowała mnie ostatnia pozycja. Chociaż ten chomik w prezencie dla jakiegoś dziecka mógłby się okazać idealnym pomysłem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem ciekawa drugiej pozycji, i jestem ciekwa tego ile osob ja kupi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Numer jeden i dwa przyjąłem ze wzruszeniem ramion, ale trójka - o tak, to coś dla mnie :D Takie thrillery lubię.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię chomiki, sama mam dwa - Saszę i Platona, dlatego chętnie przeczytałabym o Edwardzie Chomiku. :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nic mnie szczególnie nie zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak dla mnie to zdecydowanie ostatnia pozycja "Bezpiecznie jak w domu" :)

  OdpowiedzUsuń
 7. myślę, że ostatnia pozycja jest ciekawa?

  OdpowiedzUsuń
 8. Dziennik rewolucjonisty mnie zaciekawił. :P

  OdpowiedzUsuń