09 lipca 2014

186) Margaret Silf, Druga strona chaosu. Jak przejść przez huragan zmian

 
Dla nas wydarzył się ten świat
Gdzieś między górą a morzem.
Aż nagle nas wysiedlono
I wtedy staliśmy się wolni...

Margaret Silf przez wiele lat pracowała jako tłumacz i programista systemów komputerowych. Z czasem jednak zdecydowała się całkowicie poświęcić pomaganiu innym w ich drodze do Boga. Dziś jest autorką bestsellerowych poradników z dziedziny duchowości. Głosi konferencje oraz rekolekcje ignacjańskie w wielu krajach, publikuje również w czasopismach katolickich.

Pewnego dnia budzisz się i nagle wszystko nie jest takie jak dotychczas... Tracisz pracę, rodzisz maleńkie dziecko, pozostawia cię bliska ci osoba, twoje dzieci dorosły i opuszczają gniazdo, zaznałeś smutku i rozczarowania? Tak, życie często płata nam figle i wprowadza wiele chaosu i bałaganu, z którym ciężko sobie poradzić tak raptownie, z minuty na minutę. Te czynniki potrafią osłabić nawet naszą wiarę w siebie. Z pomocą w tym trudnym czasie przychodzi nam Margaret Silf i jej poradnik "Druga strona chaosu. Jak przejść przez huragan zmian", która sugeruje, że być może ów huragan, który zagościł w naszym życiu, należy potraktować jako... dar. Autorka spogląda w stronę przemian z perspektywy chrześcijańskiej. Bacznie wszystkiemu się przygląda i zastanawia się nad pozytywami i negatywami zmian. Poradnik "Druga strona chaosu" to książka, która dodaje czytelnikowi odwagi, uczy również tego, w jaki sposób zaufać Bogu, jak powierzyć mu swoje życie, kiedy nagle to życie zaczyna się rozpadać na drobne kawałeczki. Książka uczy nas patrzeć na chaos i bałagan życia nie jak na coś złego i najgorszego, co nam się przytrafiło, ale jak na doświadczenie, które może nas czegoś nowego nauczyć, ale również coś, co może nam pomóc i przebić się w miejsce, gdzie Bóg czyni wszystko dobre i nowe dla nas.

Droga przez zmiany wiodąca do przemiany jest drogą ku dojrzałości duszy. A dojrzała dusza wie, że nie da się odbyć tej podróży wyłącznie o własnych siłach. Laska ma ci przypomnieć, że potrzebujemy czegoś - Kogoś - by się na nim wesprzeć.

Margaret Silf, Druga strona chaosu. Jak przejść przez huragan zmian, Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań 2014, s. 192.

5 komentarzy:

 1. Często zaglądam do poradników, więc czemu nie. Jego tematyka mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem zbytnią fanką poradników, więc chyba ten tytuł sobie odpuszczę ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tym razem raczej nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię poradniki, ale tak od czasu do czasu, nie za często.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie za bardzo interesuje mnie ta pozycja.

  OdpowiedzUsuń