15 września 2014

208) Abbi Glines, PRZYPADKOWE SZCZĘŚCIE


Abbi Glines to pisarka powieści typu New Adult, czyli literatury dla młodych dorosłych. Poznałam już trzy książki autorki: "O krok za daleko", "Spróbujmy jeszcze raz", "Zacznijmy od nowa", w których to głównymi bohaterami byli Rush i Blair.

Przez pryzmat ich związku mogliśmy troszkę poznać przystojnego mężczyznę o imieniu Woods. To właśnie o nim jest książka pt. "Przypadkowe szczęście" oraz o nowej dziewczynie, którą poznał zupełnie przypadkiem na stacji benzynowej- Delli Sloane. Muszę się szczerze przyznać, że książki Abbi Glines połykam w całości. Ma tak lekki styl pisania, że nie da się choć na chwilę oderwać od lektury. I tak spędziłam cudowną niedzielę w znanym mi już miasteczku Rosemary...

Woods Kerrington to facet, dzięki któremu niejedna kobieta traciła rozum. Natomiast on, nie lubił prostych kobiet, które były mało skomplikowane i jak tylko nadarzała się okazja, wskakiwały mu do łóżka. Oczywiście kręciły go "numerki na jedną noc", ale takie dziewczyny były dla niego nikim. Do czasu... Jedna upojna noc z nieznajomą przewróciła jego świat do góry nogami. Z Dellą spędził tylko kilka godzin, a potem przez miesiące nie mógł o niej zapomnieć. Aż nagle, w mgnieniu oka, stanęła w progu jego biura, prosząc o pracę. Kiedy Della wróciła do Rosemary, wszystko wskazywało na to, że powinni trzymać się od siebie z daleko. Jednak niełatwo jest tłumić swoje uczucia. Co będzie między Dellą i Woodsem? Koniecznie poznajcie ich historię!

"Przypadkowe szczęście" to piąty tom serii Rosemary Beach. Pierwsze trzy, dotyczyły historii Rusha i Blair. W 2014 roku powstała książka opowiadająca historię samego Rusha, ale nie została wydana w Polsce. Liczę na to, że to się zmieni. Natomiast do Woodsa należy tom 5 i 6. Kolejne opowiadają historię Granta Cartera i Trippa. Bardzo mnie to cieszy, że Wydawnictwo Pascal zajęło się wydaniem tej serii, bo to bardzo relaksująca i wciągająca opowieść. 

Znowu w powieści pojawiają się liczne tytuły piosenek, co uwielbiam w książkach. W Polsce, takie playlisty tworzy pani Agnieszka Lingas-Łoniewska. Dzięki temu poznaję nowe, fajne utwory, ale również słuchając piosenek, bardziej wczuwam się w klimat opowiadanej przez autorkę historii. I tak dzięki "Przypadkowemu szczęściu" poznałam utwór Lady Antebellum - Just a Kiss. Jest świetny i będzie mi się kojarzył wyłącznie z pikantną historią Delli i Woodsa.

Czy polecam Wam tę powieść? Oczywiście, że tak. Jeśli lubicie literaturę młodzieżową to na pewno będziecie zadowoleni. Może książka nie niesie za sobą jakiegoś głębszego przesłania, ale jest idealną rozrywką na wieczór. Bohaterowie książki to nietuzinkowe postaci, z własnymi problemami, z bagażem doświadczeń, ale również takie, które chcą kochać i być szczęśliwe. W skrócie, w powieści jest dużo miłości, dużo seksu, bogactwa, a z nim również i problemów. "Przypadkowe szczęście" to wciągająca i warta zachodu pozycja. 

Abbi Glines, Przypadkowe szczęście, Wydawnictwo Pascal, Bielsko-Biała 2014, s. 320.

Recenzja bierze udział w wyzwaniu: Czytamy powieści obyczajowe ; Grunt to okładka.

12 komentarzy:

 1. Już dawno nie czytałam żadnej młodzieżówki, więc jak najbardziej mam chęć na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. już od dawna mam ochotę na jakąś książkę tej autorki ;) No i te cudowne okładki.... trochę przeraża mnie jedynie cena. Wydawnictwo Pascal ma niestety dość wysokie ceny książek....
  recenzjeami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dawna szukam czegoś lekkiego, a książki tej autorki właśnie takie się wydają :) Poszukam w bibliotece, ale podejrzewam, że ciężko będzie je zdobyć... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pogubić się w tym wszystkim idzie :) Szkoda, że nie ma 4 tomu, może jeszcze się to zmieni. Ja czytałam tylko pierwszy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Czytałam dwa tomy tej serii i nie do końca przypadły mi do gustu. NIe będę na razie szukać ich kontynuacji

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam aż odbiorę swoj egzemplarz "przypadkowego szczęścia"

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeszcze nie czytałam nic tej autorki. Mam w swojej biblioteczce "O krok za daleko" i powolutku przymierzam się do przeczytania :). Recenzje i opinie o książkach tej autorki są świetne, więc mam nadzieję że się nie zawiodę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Właśnie poszukuję rozrywki...

  OdpowiedzUsuń
 9. Ty już przeczytałaś tę książkę? A ja dopiero wczoraj wieczorem ją otrzymałam, więc dziś pewnie będę czytać. Nie mogę się już doczekać:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdroszczę! Bardzo mi się podobała seria o Blair i Rushu i z chęcią sięgnę po tą książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na pewno po nią sięgnę, bo to seria idealna do relaksu :)

  OdpowiedzUsuń