27 października 2014

227) Grzegorz Kasdepke, WIELKA KSIĘGA DETEKTYWA POZYTYWKIMiałam przyjemność poznać fantastyczną, zabawną, jak również inteligentną osobę, która to zamieszkuje starą kamienicę. Ów postać prowadzi agencję detektywistyczną "Różowe Okulary". To osoba bardzo sympatyczna, choć przez wielu uważana za dziwoląga. A dlaczego? Otóż, ten mężczyzna uparł się, że nie będzie używał innej broni poza kaktusem! Można by rzec, prawdziwy bohater. O kim mowa, moi Drodzy Czytelnicy? Odpowiedzi przesyłajcie w komentarzach ;)

Macie szczęście, że nie układam zagadek, bo nie jestem w tym znakomita. Dzięki Bogu! z wielkim powodzeniem robi to Grzegorz Kasdepke w swojej książce pt. "Wielka księga Detektywa Pozytywki". Na wstępie księgi autor wyjaśnia skąd wziął się pomysł na stworzenie sympatycznego Detektywa. Otóż, pomysł przyszedł nagle, kiedy to nasz autor miał bliskie spotkanie swojej głowy ze spadzistym dachem w pokoju na poddaszu ;) Wtedy to w głowie Grzegorza Kasdepke narodził się Detektyw Pozytywka. Od tamtej chwili Kasdepke i Pozytywka napisali cztery książki: "Detektyw Pozytywka", "Nowe kłopoty Detektywa Pozytywki", "Pamiątki Detektywa Pozytywki" oraz "Wakacje Detektywa Pozytywki". Każda z tych książek weszła w skład "WIELKIEJ KSIĘGI DETEKTYWA POZYTYWKI", dzięki czemu w jednej wielkiej książce mamy zgromadzone wszystkie przygody naszego bohatera.

Książka "Wielka księga Detektywa Pozytywki" skierowana jest dla dzieci i młodzieży. Chociaż nie ukrywam, że ja, 24-letnia kobieta również byłam zauroczona głównym bohaterem. Wspólnie z Pozytywką przeżyliśmy ciekawe przygody i rozwiązaliśmy mnóstwo zagadek, które niekiedy bywały bardzo trudne. Każda historia Detektywa kończy się zagadką skierowaną do czytelnika. Plusem jest, że na końcu książki mamy rozwiązanie zagadek. Pomysł na zagadki jest świetny, ponieważ uważam, że znacznie pobudzi to wyobraźnię dzieci, ale również rozwinie ich kreatywność. Na zachwyt zasługują również zamieszczone w książce ilustracje, które stworzył Piotr Rychel. Są genialne!

Podsumowując, "Wielka księga Detektywa Pozytywki" autorstwa Grzegorza Kasdepke to książka, która musowo powinna znaleźć się na półce Waszego dziecka, brata/siostry, bratanka/siostrzeńca, a może nawet na Waszej? Świetne opowiadania i genialny Detektyw Pozytywka to mieszanka pełna humoru i radości. Warto przeczytać!


Grzegorz Kasdepke, Wielka księga Detektywa Pozytywki, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2014, Wydanie poszerzone i poprawione, s. 258.5 komentarzy:

 1. Już po okładce widać, że książka jest świetna ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Matko, jak mi się teraz podobają wszystkie te książki dla dzieci i te piękne ilustracje! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo, bardzo mi się podoba!
  Chcę mieć tę Księgę!
  Kiedyś małe książeczki Przygód Pozytywki były dodawane do płatków - lubiłam je :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Podoba mi się to, że wszystkie opowieści zostały wydane razem. Gdy będę miała wolne środki być może zakupię.

  OdpowiedzUsuń
 5. Choć dzieckiem nie jestem, młodzieżą także, to jednak bardzo chce poznać powyższą książeczkę!

  OdpowiedzUsuń