26 października 2014

Niedziela na kanapie: IGRASZKI LOSU (2001)Gatunek: KOMEDIA ROMANTYCZNA
Produkcja: USA
Reżyseria: PETER CHELSOM
Scenariusz: MARC KLEIN

Piękna komedia romantyczna, która umili każdemu widzowi wieczór. Głównymi bohaterami są Sara (KATE BECKINSALE) i Jonathan (JOHN CUSACK). Spotykają się przypadkiem i zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Spędzają wspólnie zimowy wieczór. Sara jest oczarowana Jonathanem, ale wierzy w przeznaczenie i dlatego postanawia, aby to los zdecydował o tym, czy będzie im dane żyć ze sobą do końca swych dni. W ten sposób Sara wpisuje swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu w książce pt. "Miłość w czasach zarazy". Postanawia tę książkę sprzedać do jednego z antykwariatów. Jeśli kiedykolwiek Jonathan znajdzie tę książkę to będzie to znak od losu. Natomiast Jonathan zapisuje swoje dane na banknocie pięciodolarowym, po czym Sara szybko je wydaje. Jeśli kochankowie są sobie pisani, prędzej czy później odnajdą te przedmioty i trafią na swój ślad. Mijają lata, a kochankowie nie mogą trafić na swoje przedmioty. Czy w końcu się odnajdą?

"Igraszki losu" odbiega konwencją od innych komedii romantyczny. Jest bardzo przyjemny w odbiorze, a do tego wszystko utrzymane jest w klimacie świąt Bożego Narodzenia. Czuć magię! Koniecznie obejrzyjcie z ukochaną osobą :)


6 komentarzy:

 1. W takim razie chętnie obejrzę w grudniu przed świętami :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię takie klimaty, więc pewnie ją obejrzę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam ten film. Pamiętam, że pierwszy raz obejrzałam go kilka lat temu na święta. Chyba był dodatkiem do jakiejś gazety xd

  OdpowiedzUsuń
 4. Zainteresowałaś mnie, zaraz się rozejrzę za tym filmem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie od pewnego czasu czuję nieodpartą chęć na dobrą komedię romantyczną... a te starsze mają swój niepowtarzalny klimat. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo lubię ten film :) to już tradycja, że oglądam go co roku w okolicach Świąt :)

  OdpowiedzUsuń