27 marca 2015

Idziemy do kina! #7


Dawno nie zamieszczałam na swojej stronie zapowiedzi filmowych. I przyznaję, że zrobiłam wielki błąd, ponieważ notki nt. filmów bardzo chętnie odwiedzacie i czytacie. Postanowiłam, że z końcem marca wracam z cyklem "Idziemy do kina!". Co dwa tygodnie, będę Was zachęcała do pójścia do kina na film, który moim zdaniem jest warty uwagi. Zatem, uwaga, do biegu, gotowi, START! Zapraszam ;)


SZYBCY I WŚCIEKLI 7
Premiera 10 kwietnia 2015 r.

W Moskwie dochodzi do napadu na rosyjski konwój wojskowy. Jedynym człowiekiem, który jest w stanie pomóc agentowi Hobbsowi (Dwayne Johnson) w odnalezieniu sprawcy jest Dominic Toretto (Vin Diesel). Toretto decyduje się na pomoc, gdy odkrywa, że Letty (Michelle Rodriguez), jego ukochana dziewczyna, nie zginęła i pracuje dla Owena Shawa (Luke Evans), najemnika z przeszłością w służbach specjalnych, który jest teraz głównym celem Hobbsa. Toretto ponownie zbiera swój doborowy zespół i wraz z Brianem O'Connerem (Paul Walker) oraz całą oryginalną ekipą wyrusza za Shawem w niezwykle ekscytujący, pełen napięcia i zaskakujących zwrotów akcji pościg po Europie. Każdy kolejny wyścig jest jeszcze szybszy i bardziej wściekły!NOCNY POŚCIG
Premiera 17 kwietnia 2015 r.

W życiu brooklińskiego gangstera i niezawodnego płatnego zabójcy Jimmy'ego Conlona (Neeson), niegdyś znanego jako Grabarz, bywało już lepiej. 55-letniego gangstera, starego przyjaciela bossa mafii Shawna Maguire'a (Harris), prześladują nie tylko grzechy przeszłości, lecz także zawzięty detektyw, który przez ostatnie 30 lat nieustannie depcze mu po piętach. Wydaje się, że tylko whisky może ukoić jego nerwy. Gdy jednak jego dawno niewidziany syn Mike (Kinnaman) staje się celem, Jimmy musi dokonać wyboru pomiędzy swoją przestępczą rodziną, a synem, którego porzucił wiele lat temu. Mike musi uciekać. Jedynym sposobem, w jaki Jimmy może odpokutować za błędy przeszłości, może okazać się uchronienie syna przed losem, jaki według Jimmy'ego jest pisany jemu samemu - znalezienie się po złej stronie lufy pistoletu. Jimmy nie ma dokąd uciec, a w ciągu jednej nocy musi podjąć decyzję, komu jest winien lojalność.
PANNA JULIA
Premiera 17 kwietnia 2015 r.

Akcja filmu toczy się w pod koniec XIX wieku. Młoda panna Julia, która niedawno zerwała zaręczyny, żyje w posiadłości ze swoim ojcem. Jest zauroczona jednym ze służących – Jeanem. Spędzają razem letnią noc opowiadając sobie wspomnienia i marzenia. Zdając sobie sprawę z tego, że małżeństwo pomiędzy arystokratką i człowiekiem z ludu jest niemożliwe postanawiają uciec do Szwajcarii. 

4 komentarze:

 1. ,,Panna Julia" mnie bardzo interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Panna Julia" najbardziej mnie zainteresowała.

  OdpowiedzUsuń
 3. "Szybcy wściekli" są wręcz obowiązkowi u mnie. :D Może nie w kinie, ale na pewno obejrzę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Film "Panna Julia" będę musiała obejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń