17 kwietnia 2015

Idziemy do kina! #8


Witajcie! Dzisiaj kolejna dawka kinowych premier. W weekend w końcu wybiorę się na "Szybkich i wściekłych 7". Już nie mogę się doczekać! A tymczasem, zapraszam na przegląd nadchodzących premier filmowych, które według mnie są warte obejrzenia.


DRUGA STRONA MURU
Premiera: 17 kwietnia 2015 r.


Lata 70. XX wieku. Trzydziestoletnia Nelly i jej syn Aleksiej zaczynają nowe życie w zachodnich Niemczech. Udało im się uciec z Berlina Wschodniego, gdzie zostawili za sobą trudne i bolesne wspomnienia. Trzy lata wcześniej w tajemniczych okolicznościach chłopiec stracił ojca, a Nelly partnera, Wassilija. Kobieta wierzy, że po drugiej stronie muru zapewni sobie i dziecku dobre i spokojne życie. Pierwsze kroki w nowym miejscu stawiają w ośrodku dla uchodźców, oczekując na przyznanie prawa do stałego pobytu. Nelly zaprzyjaźnia się z pochodzącą z Polski Krysią, a jej syn poznaje rówieśniczkę Jeleną. Oboje znajdują również wspólny język z Hansem, który, tak jak oni, jest uciekinierem z NRD. Kiedy Nelly wydaje się, że życie wreszcie się ułoży, zaczynają się nią interesować agenci służb specjalnych, którzy drążą temat zaginięcia Wassilija. Niespodziewanie dogania ją przeszłość. Czy uda się jej przed nią uciec?


CHŁOPAK Z SĄSIEDZTWA
Premiera: 17 kwietnia 2015 r.
Reżyseria: Rob Cohen

Za jeden błąd możesz płacić do końca życia.

Krótko po rozwodzie nauczycielka Claire Peterson (Jennifer Lopez) wdaje się w romans z nad wyraz dojrzałym nastolatkiem Noah (Ryan Guzman), który właśnie wprowadza się do domu obok. Kiedy uświadamia sobie, że to, co robi jest złe i zrywa romans, jest już za późno. Chłopak nie przyjmuje odmowy. Nakręca się spirala terroru. Socjopatyczny Noah, jak się okazuje, ma za sobą trudną przeszłość. Wszelkimi sposobami osacza Peterson, próbując zrujnować jej karierę zawodową, „zaprzyjaźniając się” z jej synem, by w końcu zapisać na zajęcia, które prowadzi.
ONIRICA
Premiera: 17 kwietnia 2015 r.
Reżyseria: Lech Majewski

Adam "w życia wędrówce, w głębi ciemnego znalazł się lasu". Cudem przeżył wypadek samochodowy, w którym zginęli jego ukochana, Basia i jego najlepszy przyjaciel, Kamil.

Stał się także świadkiem dramatu zbiorowego. Rok 2010 okazał się dla polskiego społeczeństwa "rokiem biblijnym", działy się dantejskie sceny: powodzie, pożary, osuwająca się ziemia i katastrofa samolotu prezydenckiego. Tragedia narodowa jeszcze bardziej wzmacnia doświadczenie tej osobistej.

Adam, znawca literatury symbolicznej, decyduje się porzucić karierę wykładowcy akademickiego i zatrudnia się w hipermarkecie jako kasjer. Próbuje mu pomóc ciotka Xenia. Intelektualistka, wielbicielka literatury, jego ostatnia krewna. Stara się go przekonać, aby zaakceptował swój los. 
KLUB DLA WYBRAŃCÓW
Premiera: 24 kwietnia 2015 r.
Reżyseria: Lone Scherfig

Bogaci, rozpuszczeni i zepsuci – oto członkowie elitarnego „The Riot Club” na Uniwersytecie Oksfordzkim i bohaterowie najnowszego dzieła Lone Scherfig, reżyserki wielokrotnie nagradzanych filmów „Włoski dla początkujących” i „Była sobie dziewczyna”. W obsadzie plejada młodych brytyjskich talentów aktorskich, m.in.: Max Irons, Sam Claflin i Natalie Dormer oraz Douglas Booth.
Adaptacja błyskotliwej i popularnej sztuki Laury Wade o tym samym tytule. Miles (Irons) i Alistair (Claflin), studenci pierwszego roku Uniwersytetu Oksfordzkiego, dołączają do prestiżowego „The Riot Club”, chcąc za wszelką cenę zyskać akceptację jego pozostałych członków. Akcja filmu toczy się w ciągu jednego wieczoru, podczas którego bohaterowie mogą zyskać upragniony szacunek lub całkowicie stracić reputację. Zabłyśnięcie w towarzystwie warte jest każdej ceny i każdego postępku.


7 komentarzy:

 1. Wszystkie zapowiadają się ciekawie, szczególnie ,,Druga strona muru" :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja też obejrzałabym 'Szybkich i wsciekłych' - czekam na relację :)
  Ciekawe zapowiedzi filmowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. ,,Drugą stronę muru" bym chciała obejrzeć, że widzę, że w moim kinie nie ma jej jeszcze w repertuarze na przyszły tydzień.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie wierzę, ale obejrzałabym wszystko! :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę obejrzeć Chłopak z sąsiedztwa. Po zwiastunie wiele oczekuje:)

  OdpowiedzUsuń
 6. No na pewno bym coś dla siebie znalazła :)

  OdpowiedzUsuń