29 kwietnia 2015

Rebecca Donovan, BIORĄC ODDECH


"Biorąc oddech" to ostatnie spotkanie z Emmą Thomas. Niestety... Po raz ostatni wstrzymałam oddech i jechałam emocjonalnym rollercoasterem. W tym tomie, po trudnych przeżyciach, Emma wyjeżdża na studia do Kalifornii i stara się zacząć nowe życie. Czy odetnie się od bolesnej przeszłości? Co jeszcze ją czeka?  Czy w końcu zazna spokoju?


266.

Ostatni tom bestsellerowej trylogii pt. "Oddechy" nieco odbiega od swoich poprzedników. Dlaczego? Otóż, w pierwszej części Emma musiała zmierzyć się z Carol- kobietą, która okrutnie ją traktowała, biła, głodziła i obrzucała wyzwiskami jak błotem. W drugim tomie, Emma musi na nowo stanąć oko w oko z matką, która jest alkoholiczką i obwinia własną córkę o spowodowanie jej wszystkich nieszczęść. W "Biorąc oddech", Emma za swojego "przeciwnika" ma tylko samą siebie. Czy dziewczyna pozwoli sobie na odrobinę szczęścia?

"Oddechy" to świetny cykl powieści, który na długo pozostanie w mojej pamięci. Wiem, z recenzji innych czytelników, że książki Rebeccki Donovan potrafią trafić prosto w serce i wzruszyć nawet największych twardzieli i twardzielki. Autorka nie miała prostego zadania, ponieważ stworzyć historię dla młodzieży, która poruszy ciężki problem i trudne tematy nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście udało się! Rebecca Donovan napisała mądrą i głęboką serię dla młodych, w której ukazała istotę dorastania, pierwszych miłości i przyjaźni, ale również trudne relacje rodzinne i walkę z samym z sobą.

Bardzo podobała mi się wykreowana przez autorkę główna postać, czyli Emma. To naprawdę fantastyczna dziewczyna, która od lat była maltretowana, a mimo to, potrafi przyjąć cios, a później wstać i żyć dalej. Dziewczyna nigdy nie miała łatwego życia, przez co konsekwentnie stara się odsunąć od wszystkich, którzy ofiarują jej pomoc i miłość. W dodatku matka Emmy popełnia samobójstwo i zostawia swojej córce okrutny list. Te wszystkie wydarzenia sprawiają, że w Emmie coś pęka i sięga po alkohol, po bardzo dużo alkoholu. Emma jest załamana, ale ma przy sobie Sarę i przyjaciółki z collegu, ale także Evan i Colin. Czy życie głównej bohaterki w końcu się ułoży?

"Biorąc oddech" to historia, która skupia się przede wszystkim na drugim roku collegu, ale również na wakacjach. Autorka dokładnie opisała wszystkie wydarzenia z życia Emmy i Evana, dając głos temu drugiemu bohaterowi. Otóż, od pewnego momentu mamy dwóch narratorów powieści. Zabieg niesamowicie mi się spodobał, ponieważ mogłam poznać myśli również chłopaka i jego nastawienie do całej sytuacji związanej z Emmą.

"Oddechy" to emocjonalny rollercoaster! Oddziałuje na głowę i serce czytelnika powodując, że z oczu płyną łzy. Tyle emocji zawartych w trzech tomach nie spotkałam jeszcze w żadnej serii, dlatego chylę czoło i serdecznie wszystkim polecam! Cudowny majstersztyk!

Rebecca Donovan, Biorąc oddech, Wydawnictwo Feeria Young, Łódź 2015, s. 483.

Oddechy Tom 3: Biorąc oddech [Rebecca Donovan] - KLIKAJ I CZYTAJ ONLINE

8 komentarzy:

 1. Musze wreszcie sie spiac i znalezc czas na przeczytanie chociazby pierwszego tomu,bo czytalam juz wiele - w wiekszosci pozytywnych opinii o tych ksiazkach i sama chcialabym wyrobic sobie o nich zdanie... pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą- "Oddechy" to emocjonalny rollercoaster! Mnie ta seria urzekła bez reszty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tyle czasu się zbieram do tej trylogii...
  Rany... ja już chcę :3

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała trylogia jeszcze przede mną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie się ta seria prezentuje:) Przede mną jeszcze drugi tom i chyba muszę od razu dokupić ten trzeci:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Marzę o tym, żeby przeczytać tą książkę, ale dotychczas nie było okazji :c

  OdpowiedzUsuń
 7. Kończę drugi tom, więc na pewno zapoznam się z trzecim :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gdzieś czytałam właśnie, że trzeci tom jest najgorszy, u Ciebie jednak widzę, że najlepszy :) Mimo wszystko i tak chcę się w przyszłości zapoznać z tą trylogią.

  OdpowiedzUsuń