20 czerwca 2015

Katarzyna Bogucka, ROK W MIEŚCIE


"Rok w mieście" Katarzyny Boguckiej nie jest zwykłą książką dla dzieci. To dwanaście rozkładówek z kolejnymi miesiącami roku. To książka, która jest w stanie pobudzić wyobraźnię każdego dziecka, rozwinąć jego spostrzegawczość, ale również skłonić do odnalezienia związków przyczynowo-skutkowych.


278.

Na rynku wydawniczym jest wiele książeczek obrazkowych, ale z taką spotykam się po raz pierwszy. Jestem nią zaskoczona, ale bardzo pozytywnie. To książka, która wciągnie Wasze dziecko na długie godziny, z ogromną edukacyjną korzyścią dla niego. "Rok w mieście" bowiem pobudza wyobraźnię, rozwija spostrzegawczość, zdolność logicznego myślenia, szukania związków przyczynowo-skutkowych, umiejętność opowiadania, a przede wszystkim gwarantuje niesamowitą zabawę!

Co wyróżnia tę pozycję na tle innych książek dla dzieci? Otóż, "Rok w mieście" zawiera rozkładówki z miesiącami, na której szczegółowo i z wielką precyzją rozrysowano kadr miasta z mieszkańcami, pokazanymi w innej sytuacji, w innych warunkach atmosferycznych, ale również o innej porze dnia i roku. Ciekawe są bonusowe rozkładówki, które przedstawiają czytelnikom bohaterów tej książeczki. Ponadto, to doskonała książka, która pomoże wytłumaczyć dziecku, jak to się dzieje, że czas nie stoi w miejscu, a wraz z upływającymi minutami zmienia się człowiek i to, co dookoła go otacza.

"Rok w mieście" to ciekawa pozycja dla dzieci w wieku 3+. Duży format, twarda oprawa, piękne ilustracje- to książka, którą musicie kupić dla swojej pociechy!

Katarzyna Bogucka, Rok w mieście, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Warszawa 2015, s. 28.7 komentarzy:

 1. Ilość szczegółów na ilustracji może przytłaczać młodsze dziecko, ale przedszkolaki uwielbiają takie wyzwania :) Z przyjemnością wzbogacimy biblioteczkę o tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to prawda, ale właśnie o to chodzi, żeby ruszyć główką ;)

   Usuń
 2. Jaka nietypowa książeczka, choć przyznam, że mnie rozprasza ta mnogość ilustracji, dlatego obawiam się, że małe dzieci też poczują się zdezorientowane.

  OdpowiedzUsuń
 3. O tego typu książkach mówi się nawet na zajęciach akademickich na filologii polskiej! Rzecz niezwykle ciekawa, rozwijająca wyobraźnię i umiejętność samodzielnego opowiadania historii. Chwali się!
  Po Książkach Mam Kaca

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie niby wiele takich książek istnieje, ale ta w jakiś sposób się wyróżnia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej nie dla mnie ;) trochę od ziemi odrosłam :D ale rzuca się w oczy ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Jak byłam mała uwielbiałam takie książeczki z tyloma szczegółami :)

  OdpowiedzUsuń