21 grudnia 2015

10 filmów ze świętami Bożego Narodzenia w tle


Ho, ho, ho! Merry Christmas! Tym wpisem otwieram nowy cykl, czyli "10 filmów". Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia , wpis będzie oczywiście o tematyce świątecznej. Przedstawię Wam dziesięć filmów z motywem świątecznym w tle. Mam nadzieję, że będzie to doskonała alternatywa dla osób, które nie chciałyby spędzić kolejnych świąt z Kevinem :)


10. Igraszki losu / Serendipity (2001)

Igraszki losu to komedia romantyczna, której bohaterami są Sarah (Kate Beckinsale) i Jonathan (John Cusack). Kiedy ci dwoje spotykają się zupełnie przypadkiem, wiedzą, że to uczucie od pierwszego wejrzenia. Spędzają ze sobą cudowny wieczór. Jednak Sarah, kusząc los, wpisuje Jonathanowi swój numer telefonu w książce "Miłość w czasach zarazy" i oddaje ją do jednego z antykwariatów. Natomiast Jonathan, na pięciodolarowym banknocie wpisuje swoje dane, po czym Sarah szybko je wydaje. Jeśli kiedykolwiek w ich ręce trafi owa książka bądź banknot będzie to znak od losu. A w tle piękne Boże Narodzenie, dzięki czemu film jest ciepły, przyjemny i do obejrzenia z drugą połówką. Czuć magię.
9. Cztery gwiazdki / Four Christmases (2008)

Uwielbiam tę komedię i zaśmiewam się przy niej do łez. Bohaterami są Kate (Reese Witherspoon) i Brad (Vince Vaughn), którzy są szczęśliwą parą, wiodą cudowne, bogate życie, a najbliższe święta Bożego Narodzenia pragną spędzić jak najdalej od skłóconych ze sobą rodziców. Dlatego planują wylecieć na Fidżi. Niestety, warunki atmosferyczne nie sprzyjają, więc para zmuszona jest spędzić święta ze swoją rodziną. Z racji, że rodzice ich obojga są rozwiedzeni, postanawiają odwiedzić każdego, aby nikt nie czuł się urażony. Tym sposobem rozpoczynają świąteczną podróż. Cztery domy, cztery rodziny i kupa śmiechu. 

8. Czas na przyjaźń / The Best Man Holiday (2013)

Ten film bardzo mnie wzruszył. Nie chciałabym Wam psuć zabawy zdradzając dlaczego. Fabuła kręci się wokół przyjaciół, którzy spotykają się po piętnastu latach w czasie świąt Bożego Narodzenia. Każdy ze znajomych coś w życiu osiągnął, albo coś stracił. Każdego z nich doświadczyło życie. Piękny film o przyjaźni i miłości. Dla zainteresowanych: jest to druga część filmu "Drużba" (1999), o którym napiszę w kolejnym filmowym poście. 

7. Rodzinny dom wariatów/ The Family Stone (2005)

Ponownie film z gwiazdorską obsadą. Na święta do państwa Stone'ów przyjeżdżają dzieci ze swoimi rodzinami. Przyjeżdża również dawno niewidziany Everett (Dermot Mulroney), który pojawia się z narzeczoną (Sarah Jessica Parker). Zbyt elegancka i powściągliwa kobieta nie pasuje do bardzo liberalnej i specyficznej rodziny. Zwiastuje to mnóstwo kłopotów. 

6. Dziennik Bridget Jones / Bridget Jones's Diary (2001)


Któż nie zna tego filmu? Główną bohaterką filmu jest Bridget (Renée Zellweger), trzydziestodwuletnia, stara panna. Jej życie uczuciowe jest pasmem porażek. Wraz z rozpoczęciem nowego roku postanawia prowadzić dziennik, w którym zacznie zapisywać istotne zdarzenia jej życia. Tymczasem na horyzoncie pojawia się dwóch przystojniaczków. Bridget Jones jest fantastyczna i rozbrajająca. Świetny film do pośmiania się. No i cóż, uwielbiam ten sweterek Marka z reniferkiem :)
5. To właśnie miłość / Love Actually (2003)

To typowa brytyjska bożonarodzeniowa komedia romantyczna. Film składa się z dziesięciu historii z życia kilkunastu osób rozgrywających się w okresie przedświątecznym. Bohaterowie kochają, są kochani, a czasem nie mogą kochać, szukają miłości lub niewłaściwie lokują swą miłość, wreszcie ich miłość poddawana jest rozmaitym próbom. Moim ulubionym wątkiem jest chyba ten o premierze Wielkiej Brytanii. 

4. Holiday (2006)

Kolejny przykład komedii romantycznej, ale cóż, święta Bożego Narodzenia to czas miłości, prawda? Bohaterkami filmu są Iris (Kate Winslet) i Amanda (Cameron Diaz). Kobiety przeżyły bolesne rozstania i postanawiają zrobić coś dla siebie. Obie zamieniają się ze sobą domami. Amanda nawiązuje bliską relację z bratem Iris, a Iris z Milesem. Romantyczny film- jeden z moich ulubionych, nie tylko od święta.

3. Wesołych świąt / Deck the Halls (2006)

Wiecie co, akurat ja nie wyobrażam sobie świąt akurat bez tego filmu. Jest to wspaniała świąteczna , rodzinna komedia. Dla Steve'a święta Bożego Narodzenia to najważniejszy czas. Jego kalendarz wypełniony jest wtedy mnóstwem świątecznych rzeczy do zrobienia. Jednak jego plany stają pod znakiem zapytania, kiedy do domu obok wprowadza się arogancki sprzedawca samochodów Buddy. Mężczyzna postanawia udekorować swój dom lampkami tak, aby mógł być widoczny z kosmosu. 2. Family Man / The Family Man (2000)

Film to ciekawa wariacja znanej wszystkim "Opowieści wigilijnej". W niewyjaśniony sposób biznesmen Jack Campbell (Nicolas Cage) przeistacza się w głowę rodziny. Mieszka w New Jersey zamiast w Nowym Jorku, prowadzi rodzinny samochód zamiast pięknego sportowego ferrari. Teraz nie zarabia pieniędzy na Wall Street, lecz zajmuje się sprzedażą opon. Jego szafa pełna jest flanelowych koszul, choć kiedyś nosił warte tysiące dolarów garnitury. Nie mogąc wrócić do wcześniejszego życia, Jack niechętnie zaczyna grać rolę statecznego męża i ojca.


1. Kochajmy się od święta / Love the Coopers (2015)

Na zakończenie mojego zestawienia przedstawiam Wam najnowszy film. To kolejny przykład rodzinnych świąt. Cztery pokolenia rodziny Cooperów zjeżdżają się, by jak co roku świętować Boże Narodzenie. Niespodziewani goście oraz wydarzenia wywrócą wieczór do góry nogami. Film nieco podobny do "Rodzinnego domu wariatów". Lekki, ciepły, czasami wzruszający i zabawny film. Idealny na czas świąt Bożego Narodzenia.

Ciekawa jestem czy oglądaliście już te wszystkie filmy... Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was krótką ściągawką, kiedy będziecie mieli chwilę po świątecznej kolacji, aby wspólnie z bliskimi obejrzeć świąteczny film. Każdy z nich obejrzałam i serdecznie polecam i Wam.

5 komentarzy:

 1. Ja oglądałam tylko Holiday, tak więc mam jeszcze sporo do nadrobienia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Również widziałam ostatnio "Kochajmy się od święta" i muszę przyznać, że całkiem przyjemny film :) A do moich świątecznych klasyków należą "Holiday" i "To właśnie miłość" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przynajmniej filmy tworzą świąteczny klimat. Pogoda nie bardzo :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Love Actually <3 Mój ukochany film :D

  OdpowiedzUsuń
 5. O kurczę faktycznie jeszcze sporo nie widziałam :) już dopisuję do listy, żeby w tym roku obejrzeć :D ściskam :*

  OdpowiedzUsuń