07 grudnia 2015

Joanna Kupniewska, ROZUM KONTRA SERCE


"Rozum kontra serce" to najnowsza powieść Joanny Kupniewskiej, znanej nam autorki książki "Dysonanse i harmonie". Druga książka autorki skierowana jest przede wszystkim do kobiet, które mają wielkie poczucie humoru, ale również dla smutasów, ponieważ wierzę, że powieść rozśmieszy i tę grupę!

306.

Główną bohaterką powieści "Rozum kontra serce" jest Anna, która jest 40-letnią policjantką. Kobieta nigdy nie zdecydowała się na związek, ponieważ chciała być niezależna, a przede wszystkim bała się porażki i przywiązania do drugiej osoby. Jest silną, odważną kobietą i niezwykle pozytywną. Anna jest postacią bardzo lubianą i cenioną za swoje poczucie humoru. Kobieta słynie również ze swojego ostrego i ciętego języka. Jej znajomi i przyjaciele pragną, aby Ania w końcu się ustatkowała i znalazła szczęście u boku fajnego faceta. Czy w końcu to się uda? No cóż, jedno jest pewne- policjantka nie zamierza iść za radami bliskich, a na horyzoncie pojawiają się dwaj zupełnie różni mężczyźni. Co z tego wyniknie?

"Rozum kontra serce" jest zabawną powieścią, która wciąga od pierwszych stron. Jest lekką, przyjemną historią, która potrafi rozbawić do łez. Joanna Kupniewska stworzyła świetnych bohaterów, którzy uwikłani są w zabawny miłosny wątek, w którym pełno nieporozumień. Bohaterowie są bardzo wyraziści i barwni, dzięki czemu powieść czyta się przyjemnie. 

Powieść napisana jest lekkim i prostym językiem. Nie brakuje w niej przeróżnych śmiesznych aluzji, a akcja jest dynamiczna. Nie ma tu czasu na nudę! Książka naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Polecam ją wszystkim ponurakom!

Joanna Kupniewska, Rozum kontra serce, Wydawnictwo Novae Res, s. 296.

3 komentarze:

  1. Jak będę miała ochotę na lekką lekturę, to być może zdecyduje się na ten tytuł :). Zapowiada się ciekawie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czytałam już o niej u Cyrysi. W wolnej chwili bym się z nią zapoznała.

    OdpowiedzUsuń
  3. Może kiedyś się skuszę :)

    OdpowiedzUsuń