25 marca 2016

Laurelin Paige, UWIKŁANI. OBSESJA


"Obsesja" to drugi tom erotycznej serii "Uwikłani". W tej części związek pomiędzy Alayną a Hudsonem przestaje być fikcyjny. Ochoczo zabrałam się zatem za lekturę, ponieważ pierwsza część wywarła na mnie duże wrażenie. 

POKUSA | OBSESJA | NA ZAWSZE


323.

Alayna staje się menadżerką klubu nocnego, którego właścicielem jest Hudson Pierce. Para w końcu może przestać udawać, że coś ich łączy i stworzyć prawdziwy związek. Nie będzie to takie proste, ponieważ oboje dźwigają ciężar przeszłości. Czy tak dysfunkcyjne osoby potrafią stworzyć coś trwałego i realnego? Na te pytanie znajdziecie odpowiedź w tej części powieści. Sytuacji nie ułatwia również matka Hudsona, która nie kryje swojej niechęci wobec nowej partnerki syna. Jedno jest pewne, Alayna jest zdeterminowana, aby pokonać wszelkie przeszkody stojące na drodze do ich szczęścia i stworzyć stabilny związek.

Nasza przeszłość zawsze będzie nam zagrażać, zawsze będzie się mogła między nami pojawić. Ale nic się między nami nie pojawi i nie stanie nam na drodze, jeśli na to nie pozwolimy. 

Powieść Laurelin Paige jest napisana lekkim i przystępnym językiem, co na pewno wpływa na szybkość czytania lektury, ale również nie pozwala na dłuższe dywagowanie nad problemem, a cieszenie się słowami. Dokładnie tak jak przy pierwszej części, mogłam oddać się błogiemu lenistwu i chłonąć każde słowo. Autorka ponownie postawiła na płomienne sceny erotyczne pomiędzy głównymi bohaterami, które napisała bardzo plastycznym językiem, oddziałującym na zmysły. Ponadto, mogliśmy lepiej poznać naszych bohaterów, wniknąć w ich psychikę i poznać motywy postępowania, ale również prawdę o nich samych. Pisarka wplotła w karty powieści nową postać, czyli mężczyznę, do którego Alayna miała zakaz zbliżania się. Wiemy z pierwszej części, o kimś takim, ale tutaj poznajemy tę sprawę nieco lepiej. Na pewno postać Celii została bardzo rozwinięta. W "Obsesji" na pewno nie brakuje tej tytułowej manii, zdrady, zaufania, walki o miłość i innych problemów, których jest cała masa.

Reasumując, drugi tom jest całkiem przyjemny i trzyma poziom poprzedniczki. Przeczytałam książkę z prędkością światła. Czytając- uśmiechałam się, byłam zaciekawiona, zdziwiona i... usatysfakcjonowana powieścią. To słodko-gorzka opowieść dla kobiet lubiących książki z pieprzykiem. Was zapraszam do lektury "Pokusy" i "Obsesji", a sama będę niecierpliwie czekała na ostatnią część, czyli "Na zawsze" (premiera we wrześniu 2016 r.).

Laurelin Paige, Uwikłani. Obsesja, Wydawnictwo Kobiece, s. 376.

3 komentarze:

  1. Siostra czytała pierwszy tom, drugi już czeka na półce. Mam nadzieję, że także będzie zadowolona.

    OdpowiedzUsuń
  2. Pierwszy tom bardzo mi się podobał, dlatego zamierzam sięgnąć po jego kontynuację.

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwszego nie znam, ale drugi czytałam. Dobra lektura, aczkolwiek nie idealna. Ale ogólnie na plus :)

    OdpowiedzUsuń