12 kwietnia 2016

Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska, NIE ODDAM SZCZĘŚCIA WALKOWEREM [przedpremierowo]


PREMIERA
13 KWIETNIA 2016 R. 

Mam te szczęście, że ostatnio trafiam na wspaniałą polską literaturę. Tym razem otrzymałam możliwość przedpremierowego przeczytania powieści duetu pisarskiego: Agnieszki Jeż i Pauliny Płatkowskiej. Autorki napisały świetną, ciepłą i zabawną opowieść dla kobiet. Wszystko to w nietypowej formie, bo powieść to e-maile kobiet, które żartują ze swoich nowych doświadczeń, dzielą się swoimi problemami i lękami i coraz bardziej przekonują się do nowo zawartych znajomości.


326.

Paulina Płatkowska jest absolwentką Katedry Teorii Literatury oraz Teatru i Filmu na Uniwersytecie Łódzkim. Pracuje w branży wydawniczej od czwartego roku studiów. Agnieszka Jeż jest absolwentką filologii polskiej i filologii bałtyckiej na Uniwersytecie Warszawskim. Również jest związana z branżą wydawniczą.

Bohaterkami powieści "Nie oddam szczęścia walkowerem" są Magda i Jagoda. Każda z nich przeżywa przeróżne przygody, które w pewien sposób je kształtują. Magda pracuje w piśmie katolickim, gdzie jest redaktorką. Niestety, ale jej życie rozsypało się jak domek z kart, z powodu rozwodu. Kobieta teraz sama wychowuje swoją trzyletnią córeczkę. Mimo wszystko stara się w swoje życie nie wprowadzać smutku i pesymizmu. Pragnie odnaleźć się w zaistniałej sytuacji i sprostać wszystkim zadaniom, które napotka na swojej drodze. Pewnego dnia Magda poznaje Wiktora, który szybko zawraca jej w głowie. Jednak czy jest to dobry materiał na faceta do końca życia i dobrego ojca dla jej Irenki? Ponadto, Magda dowiaduje się, że Wiktor... ma żonę i dzieci. Czy kobieta zdoła budować swoje szczęście na czyimś nieszczęściu i cierpieniu?

Natomiast Jagoda również związana jest z dziennikarstwem. Pracuje dla kobiecego czasopisma, gdzie udziela porad sercowych swoim czytelniczkom. Kobieta od dawna nie czuje się szczęśliwa w swoim związku. Brakuje jej wsparcia ze strony jej mężczyzny. Od pewnego czasu zauważa, że jedyne co ich łączy to dwójka ich dzieci. Pewnego razu na jej drodze staje Jerzy. Jej życie wywraca się do góry nogami. Jagoda wpada w wir szalonego romansu, ale wkrótce targana rozterkami, będzie musiała podjąć trudną decyzję.

"Nie oddam szczęścia walkowerem" to powieść o drugiej szansie, o nowym początku i poszukiwaniu straconego czasu. Ponadto, możemy w powieści podziwiać wspaniały wzorzec kobiecej przyjaźni, której nic nie złamie. Książka zapewni mnóstwo uśmiechu, ale również wzruszeń. Historia głównych bohaterek zmusza do refleksji. Jednym słowem- genialna! Kiedy przeczytałam "Love, Rosie" bardzo spodobała mi się forma tej powieści, czyli e-maile i listy. Nie mogłam się doczekać, kiedy w moje ręce wpadnie kolejna książka o takiej samej formie. Doczekałam się. Jest to ciekawy zabieg i bardzo oryginalny. Autorki posługują się świetnym stylem, piszą lekko i prostym językiem, dzięki czemu książkę czyta się szybko i przyjemnie.

Podsumowując, kobiety, serdecznie polecam Wam tę pozycję. Jest wspaniała! To powieść, która daje nam nadzieję i pokazuje, że nigdy nie wolno się poddawać. POLECAM!

Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska, Nie oddam szczęścia walkowerem, Wydawnictwo Czarna Owca, s. 467.

9 komentarzy:

 1. Może kiedyś się skuszę. Na razie jeszcze się waham.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ostatnio w sieci bardzo głośnio o tej książce. Ja na razie nie jestem nią zainteresowana, acz nie skreślam jej całkowicie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę i nie mogę się doczekać, kiedy sama ją przeczytam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, chyba się na nią skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zdjęcie piękne, a książka wygląda na wartościową. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zdjęcie piękne, a książka wygląda na wartościową. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pewnie przeczytam przy najbliższej okazji :D Zaciekawiła mnie książka i sam tytuł.

  PS Skąd ty masz te wszystkie kwiaty? Każde zdjęcie pięknie przystrojone xdxd
  Pozdrowienia ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest super, więc koniecznie przeczytaj!
   Co do kwiatów... Zawsze mam świeży bukiecik na biurku :)

   Usuń