02 maja 2016

Federico Moccia, TYLKO TY


Już dawno temu przeczytałam pierwszą część włoskiego romansu "Chwila szczęścia". Pamiętam, że byłam pozytywnie nastawiona do książki, ponieważ wiedziałam, że za kilka dni wyruszę do Rzymu. Byłam podekscytowana tym, że na własne oczy zobaczę wszystkie te miejsca opisane w powieści. Tym razem nie czeka mnie wycieczka do Włoch, ale do... Warszawy. Zapraszam Was na małą wycieczkę po naszej pięknej stolicy.


328.

CHWILA SZCZĘŚCIA | TYLKO TY

"Tylko ty" jest typowym wakacyjnym romansem. Będzie idealną lekturą na majówkę lub na wakacje, ponieważ w powieści nie brakuje romantycznych spacerów w blasku księżyca, wyznań i obietnic, beztroski i wakacyjnej miłości. Federico Moccia napisał powieść, w której opisał dalsze losy Nicco i Ani. Ich historia jest naprawdę romantyczna. Spotykają się w Rzymie. Zakochują się w sobie, ale nagle ona znika bez pożegnania. Nicco podejmuje więc decyzję, że musi odnaleźć kobietę, która tak go zauroczyła i wyrusza na tydzień do Polski. Towarzyszem w jego podróży jest niezastąpiony przyjaciel- Gruby. To dzięki Grubemu, Nicco zdobywa warszawski adres Ani. Niestety jak się później okazuje, nie jest on prawidłowy. Mężczyźni jednak się nie poddają i trafiają na ślad Klaudii, która jest agentką poszukiwanej Ani. Okazuje się, że nasza bohaterka jest w Polsce bardzo znaną modelką. Jej wizerunek widnieje na wszystkich bilbordach. Czy młodzi i zakochani w sobie bohaterowie w końcu się odnajdą? Jak myślicie?

„– Czy wiesz, jak najlepiej sprawdzić, jak bardzo kogoś kochasz?
– Nie.
– Stracić go”.

Muszę przyznać, że bardzo spodobało mi się to, że autor tak wspaniale opisał Warszawę. W miły sposób określił zachowanie Polaków. Co prawda, może trochę zbyt idealnie, ale mimo wszystko miło czytać o swojej ojczyźnie ukazanej w samych superlatywach. 

Powieść jest fantastyczną odskocznią od codziennego życia. Jest lekką i beztroską lekturą, która bez wątpienia przyniesie nam trochę uśmiechu i słońca, w ten niekoniecznie ciepły dzień. Nie brakuje tutaj zabawnych scen, ale również wzruszających momentów, jak przystało na prawdziwe love story. Z przyjemnością polecam osobom, które szukają relaksu i przyjemnego romansidła, ale również fanom twórczości Federico Mocci. Ciekawostką jest fakt, że pisarz przyjedzie do Polski na tegoroczne Warszawskie Targi Książki, a 21 maja spotka się ze swoimi fanami. 


Federico Moccia, ur. w 1963 r., włoski pisarz, scenarzysta filmowy i telewizyjny. Jego pierwsza powieść „Trzy metry nad niebem” odniosła we Włoszech niebywały sukces i stała się książką kultową, a wszystkie kolejne zostały sfilmowane. Nakładem wydawnictwa MUZA ukazały się bestsellerowe powieści: „Trzy metry nad niebem” (2005), „Tylko ciebie chcę” (2008), „Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie” (2009), „Amore 14” (2010), „Wybacz, ale chcę się z tobą ożenić” (2011), „Mężczyzna, którego nie chciała pokochać” (2012), „Chwila szczęścia” (2014). Jego powieści zostały wydane we wszystkich krajach europejskich (od Portugalii po Rosję) oraz w Japonii i Brazylii.

Federico Moccia, Tylko ty, Wydawnictwo Muza SA, s. 320.

3 komentarze:

  1. Nic dodać, nic ująć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie czytałam jeszcze nic tego pisarza. Musiałabym przeczytać najpierw pierwszy tom i zobaczyć, jak mi się spodoba.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja już na takie książki jestem za stara... ale polecę córce na odstresowanie się ;)

    OdpowiedzUsuń