10 sierpnia 2016

Katarzyna Błażejewska, Jak zamieszać w swoim życiu, czyli KOKTAJLE dla zdrowia i urody


Tak, ja również wpadłam w sieć smoothie i koktajlów. Mam swoje ulubione mieszanki owocowo-warzywne, ale postanowiłam, że skuszę się na inne przepisy. Zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami, zakupiłam książkę Kasi Błażejewskiej. 

335.

Odkąd stałam się posiadaczką własnego blendera, wzbogacił się mój jadłospis. W zasadzie mieszam wszystko to, co mam w lodówce i odkrywam nowe smaki, ale chciałam również spróbować innych, zdrowotnych przepisów. To, co urzekło mnie w książce Kasi Błażejewskiej to na pewno prostota wykonania koktajli. Nie są to skomplikowane przepisy, a przede wszystkim nie ma tutaj wymyślnych owoców i warzyw prosto z Afryki. Wszystkie składniki znajdziemy w naszych polskich sklepach i warzywniakach. 

Książka składa się z dziesięciu rozdziałów, które stanowią zbiory tygodniowych przepisów związane z osiągnięciem wybranego celu. Tygodniowe kuracje to: detoks, piękna cera, przyspieszony metabolizm, odporność, bystry umysł, uspokojenie, witalność i regeneracja, zdrowy brzuch, letnie nawilżenie i zimowe rozgrzanie. Oczywiście najbardziej byłam zainteresowana samym detoksem, ale i inne opcje świetnie się u mnie sprawdziły. Książka jest bogato ilustrowana. Zdjęcia są przepiękne i zachęcają do zrobienia danego koktajlu. Ciekawą rzeczą jest również lista zakupów do każdej kuracji. Na pewno ułatwia to korzystanie z konkretnego rozdziału.

"Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody" to świetna pozycja, która na pewno ułatwi nam zmianę sposobu odżywiania, albo po prostu urozmaici nam naszą dietę. Wiem, że autorka wydała jeszcze dwie kolejne części. Myślę, że po nie sięgnę już niedługo.

Katarzyna Błażejewska, Jak zamieszać w swoim życiu, czyli koktajle dla zdrowia i urody, Wydawnictwo Zwierciadło, s. 224.

2 komentarze:

  1. Za koktajlami nie przepadam, więc odpuszczę sobie tę publikację.

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja tam koktajle lubię, zaś jakiś dobry dla zdrowia detoks z pewnością dobrze by mi zrobił. Jeżeli natrafię na tę książkę, skorzystam z niej :)

    OdpowiedzUsuń