06 września 2016

Interesująca zapowiedź Wydawnictwa MG


Katarzynę Zyskowską-Ignaciak znamy z wielu powieści. W wydawnictwie MG opublikowano jej nostalgiczną trylogię Upalne lato… Tym razem Wydawnictwo MG proponuje powieść o polskich latach Marii Skłodowskiej i o jej pierwszej wielkiej miłości: Zanim. Opowieść o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Historia, która kończy się tam, gdzie wszystkie inne się zaczynają.


Emancypantka, emigrantka, sumienna studentka, obowiązkowa żona, matka dwóch córek, fatalna kucharka, patriotka, namiętna kochanka, skandalistka, pasjonatka tatrzańskich wędrówek i jazdy na rowerze, wybitny umysł, przyjaciółka Einsteina, laureatka dwóch Nagród Nobla, pierwsza kobieta profesor, obejmująca katedrę na Sorbonie, dla świata Francuzka, w sercu na zawsze pozostała Polką...

Paryskie losy Marii Skłodowskiej-Curie znają wszyscy, tymczasem opuszczając Warszawę miała ona dwadzieścia cztery lata. Jak zatem wyglądał polski epizod jej życia? Kim była, zanim poznał ją świat?
Jest styczeń 1886 roku, osiemnastoletnia Mania Skłodowska przyjeżdża do Szczuk, niewielkiej wsi na peryferiach zaboru rosyjskiego. Panienka, ze zubożałej nauczycielskiej rodziny marzy o studiach, lecz zamiast tego zmuszona jest zarabiać na życie jako guwernantka we dworze bogatego ziemianina, Juliusza Żórawskiego.
W scenografii pól i sielskiego dworu, w cieniu parkowych alejek oraz kominów cukrowni Krasiniec rozkwita płomienne uczucie młodej nauczycielki do syna właściciela majątku. Miłość pierwsza, burzliwa, płomienna. Miłość niemożliwa.Powieść Zanim. Opowieść o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Historia, która kończy się tam, gdzie wszystkie inne się zaczynają będzie miała premierę 14 września.

PRZECZYTACIE?

4 komentarze:

  1. To nie dla mnie. Raczej się nie skusze.

    OdpowiedzUsuń
  2. To książka niekoniecznie dla mnie, ale Upalne przeczytałam już 2 tomy... muszę wreszcie dokończyć.

    OdpowiedzUsuń
  3. "Upalne lato" kojarzę, ale tylko z półki w księgarni, nie czytałam nawet opisów :) Ta książka też niestety mnie nie skusi

    OdpowiedzUsuń