19 lipca 2017

Shauna Niequist, PIĘKNE ŻYCIEDlaczego zgodziłam się przeczytać tę książkę? Odpowiedź jest chyba prosta. We współczesnym świecie wszyscy wywierają na nas nacisk, że musimy być idealni. Idealnie wyrysowana brew, idealnie wykonturowana twarz, idealnie skrojone ubrania i idealnie sztuczny uśmiech przyklejony do twarzy. Gonimy za karierą, za tą całą idealnością, a zapominamy, bądź nie mamy czasu o tych najbliższych osobach i rzeczach. Historia Shauny Niequist sprawi, że zobaczymy, że nasze życie jest piękne, ale tylko wtedy jeśli będziemy żyli po swojemu.  


352.

Shauna Niequist - matka i żona. Wierzy, że opowiadanie historii, głośny śmiech i zimna pizza na śniadanie są dobre niemal na wszystko. Shauna to mól książkowy i pasjonatka spotkań... szczególnie przy stole. 

Autorka książki "Piękne życie. Jak nauczyłam się mówić nie, przestałam być idealna i odnalazłam spokój" prowadziła szybkie życie. Ciężko pracowała, zapominając o ważnych sprawach. Nawet gdy jej synkowie byli mali, zamiast podziwiać ich pierwsze kroki, Shauna musiała pędzić na lotnisko, aby lecieć w kolejną, długą delegację. Wtedy myślała, że dzięki pracy jest szczęśliwa. Niestety, ale przez ten pęd życia autorka zaczynała chorować, źle się czuć, spała bardzo krótko, często miewała migreny. Wszystko jednak trwało do czasu, gdy otrzymała list od przyjaciółki ze słowami, które zmieniły jej całe życie. Teraz Shauna Niequist jest zupełnie inną osobą. Po prostu postanowiła być szczęśliwą osobą!

Książka "Piękne życie" to swego rodzaju pamiętnik, a równocześnie poradnik. To, co sprawia, że tak bardzo ta książka mnie urzekła to fakt, że autorka jest w nim szczera. Autorka nie okłamuje czytelnika, opisuje wszystko takie, jakie jest, bez zbędnego koloryzowania. Staje się dla kobiet swoistą inspiracją. Nie boi się przyznać do błędów, które w przeszłości popełniała, wręcz przeciwnie, jest z nich dumna, bo wie, że to one uczyniły ją silniejszą. Shauna wiedzie teraz spokojne życie, w którym jest szczęśliwa i kochana. Ma czas dla bliskich i na modlitwę. Wie, że Bóg ją chroni. W "Pięknym życiu" często odnosi się do swojej wiary. W książce jest wiele cytatów z Biblii, do których autorka się odwołuje.

źródło Wydawnictwo Znak

"Piękne życie" to książka-motywator do zmian w swoim życiu. Pełen optymizmu i szczerości poradnik, który otworzy nam oczy na wiele spraw. Serdecznie polecam!

Shauna Niequist, Piękne życie, Wydawnictwo Znak, s. 235.

3 komentarze:

  1. Może skuszę się na tę pozycję.

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię poradniki i często po nie sięgam, jednakże ta propozycja mnie nie przekonała. W chwili obecnej nie czuję potrzeby zapoznania się z jej treścią.

    OdpowiedzUsuń
  3. To nie dla mnie, nie czuję się zainteresowana :)

    OdpowiedzUsuń